Aktualności

Ceny nowych aut, którymi warto się zainteresować

11 marca 2016
Bez kategorii, Nowości

Początek roku to dobra okazja żeby zainteresować się kupnem czterech kółek, ponieważ ceny nowych aut są wtedy najbardziej atrakcyjne. Prezentujemy kilka samochodów prosto z salonu, którymi warto się zainteresować. Oto czołówka najpopularniejszego segmentu w Polsce.

Sprzedaż samochodów w zeszłym roku wyniosła ponad 408 tys. egzemplarzy. Średnia cena zakupowa to ponad 92 tys. zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w całym torcie sprzedażowym 65-procentowy udział mają samochody sprzedawane do firm.

Klienci indywidualni podejmujący decyzję jaki samochód kupić, najczęściej poszukują auta w segmencie B, czyli spośród małych, miejskich aut. Liderem w tym przedziale jest Skoda Fabia, która jest dostępna w wersji hatchback oraz kombi. Ceny nowego modelu startują od 40 380 złotych (1.0 MPI 60 KM Active), ale importer oferuje 3,5 tys. zł rabatu. Alternatywą w ramach tego samego koncernu jest Volkswagen Polo, który kosztuje trochę więcej. Za podstawową wersję (1.0 60 KM) zapłacimy 43 390 złotych.

Warto zwrócić uwagę na wicelidera segmentu B, którym jest Toyota Yaris. Ten japoński samochód od wielu lat cieszy się uznaniem wśród polskich klientów, o czym świadczyć może wysoka wartość rezydualna tego modelu na rynku wtórnym. Od paru lat znajduje się także na pierwszym miejscu w rankingu sprzedaży japońskiego producenta. Aktualnie warto skorzystać z promocji wyprzedażowej rocznika modelowego 2015, dostępnego z rabatem do 6 tys. zł. Wersja podstawowa Life kosztuje 39 900 zł. Yaris jako jedyny model w tym segmencie jest oferowany także w oszczędnej wersji hybrydowej.

Trzecim, najpopularniejszym modelem w tym segmencie jest Renault Clio, które w podstawowej wersji kosztuje co najmniej 41 950 zł. Tuż obok plasuje się także propozycja z Francji, czyli Peugeot 208. Jest odrobinę tańszy, gdyż podstawowa wersja tego modelu (1.0 68 KM Access) kosztuje 41 700 zł.

Niestety, ceny nowych aut nie są w Polsce dostosowane do średnich zarobków, dlatego niektórzy producenci przygotowali się na taką sytuację. Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki na zakup czterech kółek, to warto rozważyć taką opcję jak leasing na samochód osobowy. Niektórzy producenci oferuje korzystny leasing z niskimi ratami, który ułatwia zarządzanie samochodami w firmie. Odpowiednikiem dla klientów indywidualnych jest kredyt z niskimi ratami. Program ten pozwala utrzymywać koszty samochodu na niewielkim poziomie i łatwo wymieniać auto na nowe co 2-4 lata. Dla przykładu oferta Toyoty Leasing SMARTPlan (10 procent wkładu własnego) zakłada ratę w wysokości około 491 zł netto za podstawową wersję Yarisa.

Leave A Comment