ARDOR AUCTIONS – aukcja samochodów klasycznych

11 września 2015
Bez kategorii, Nowości

Już w następnym tygodniu w dniach 16-17 września na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się jedna z pierwszych w Polsce aukcji samochodów klasycznych.


Ardor Auctions to innowacyjna inicjatywa, która ma na celu uregulować nieco rynek samochodów klasycznych, który obecnie przeżywa prawdziwe oblężenie. Samochodów na rynku jest coraz więcej tak samo jak chętnych na takie cacka. Ludzie powoli rozumieją, że samochód może być inwestycją i osoby mające wolne środki chętnie kupują prawdziwe legendy motoryzacji. Zresztą w ostatnich latach światowe rynki aut klasycznych również kwitną w niesamowitym tempie. Warto przypomnieć, że do tej pory najdroższy sprzedany samochód to Ferrari 250 GTO, które zostało wylicytowane za niesamowite 52 mln dolarów… Co więcej, chodzą plotki, że inny egzemplarz został sprzedany jeszcze drożej z tym, że odbyło się to poza aukcją, na zasadzie prywatnej sprzedaży.

Ardor Auctions

Ardor Auctions

Co oferuje Ardor Auctions? Przede wszystkim rzetelne podejście do tematu i pełen profesjonalizm. Wiele osób szukając pierwszego klasyka nie wie na co zwracać uwagę i jakiej ceny się spodziewać. Podobnie jest z właścicielami aut, którzy nie wiedzą jakiej ceny się oczekiwać sprzedając dany pojazd. Ardor Auctions pomoże wycenić, określi stan i wspólnie ustali cenę startową. Sama licytacja może być równie ciekawa co samochody, bowiem niewątpliwie będzie jej towarzyszyć dreszczyk emocji oraz radość wygranych. Samochody na licytacji będą podzielone na kilka grup, wśród nich auta do odrestaurowania, do jazdy na co dzień czy też typowo kolekcjonerskie cacka na wystawy. Pojawią się też youngtimery czyli samochody z wszelkimi predyspozycjami do bycia za kilka lat klasykami. Łącznie samochodów będzie aż 60, w tym takie rodzynki jak Jaguar Mark X z 1963 roku, którym kiedyś jeździł Józef Cyrankiewicz. Nie zabraknie również samochodów, których cena przekroczy milion złotych. Oj, będzie się działo.


Aukcja będzie miała miejsce się 17 września na Stadionie Narodowym, a dzień wcześniej odbędą się oględziny aut przez zainteresowanych kupców. Wstęp na imprezę jest równoznaczny z opłatą za katalog aukcyjny, którego cena wynosi 100 zł. Pełna lista aut, które pojawią się na aukcji będzie znana już wkrótce.
Auta ze zdjęć również będą do zlicytowania.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment