Półtora miliona samochodów Škoda wyprodukowanych w fabryce w Kvasinach

1 grudnia 2013
Bez kategorii, Nowości Skoda
1,5 miliona samochodów marki Skoda wyprodukowanych w fabryce w Kvasinach

Fabrykę w czeskich Kvasinach opuściła właśnie półtoramilionowa Škoda – rola ta przypadła flagowej limuzynie, Škodzie Superb.

Obecnie z linii produkcyjnej tej fabryki Škody, zlokalizowanej we wschodnich Czechach, zjeżdżają trzy modele: Superb, Yeti i Roomster. Pracuje tam około 4500 osób, które dziennie produkują na trzech zmianach 800 samochodów.
„2013 to dla nas rok nowości, a fabryka w Kvasinach to ważny filar realizacji naszej strategii” – mówi Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škody odpowiedzialny za produkcję i logistykę. „Ostatnie udane starty produkcji gruntownie zmodernizowanych modeli Superb i Yeti potwierdziły wysoki poziom profesjonalizmu naszych pracowników”.

Wobec ofensywy modelowej producent przeprowadził przez ostatnie dwa lata modernizację fabryki na szeroką skalę – inwestycje objęły działy montażu i logistykę. Wprowadzenie do produkcji odświeżonej odsłony modelu Superb związane było z zaangażowaniem nowego sprzętu produkcyjnego i przebudowaniem zakładu sprawdzania jakości. Dla modelu Roomster na początku 2013 roku otwarto nową linię produkcyjną i część logistyczną. Podwojono zdolność produkcyjną Yeti do stu tysięcy egzemplarzy rocznie.


Od początku listopada fabrykę opuszczają pierwsze egzemplarze odnowionej Yeti dostępnej w dwóch odsłonach: eleganckiej wersji do miasta i Yeti Outdoor nastawionej na przygodę. Łączy je atrakcyjny design i zaawansowane technologie. Gruntownie zmodernizowany model flagowy Škody – Superb, dostępny jako limuzyna i kombi – jest produkowany w Kvasinach od maja bieżącego roku. Gamę produkcyjną fabryki uzupełnia niezmiennie praktyczny i przestronny Roomster.

Fabryka w Kvasinach może polegać na blisko osiemdziesięcioletnim doświadczeniu – produkcję samochodów rozpoczęto tu w 1934 roku modelem JAWA 700. Pierwsza Škoda opuściła mury tego obiektu w 1947 roku – był to model Superb. Produkowano tu także pierwszą Felicię (w latach 1958 – 1964), sportową 110 R Coupé (1970 – 1980) i model Pickup (1995 – 2001). Škoda Superb powróciła tu w 2001 roku już we współczesnym wydaniu, a w 2009 roku dołączył do niej model Yeti. Od 2013 roku znów produkowany jest tutaj także model Roomster.

Fabryka w Kvasinach jest integralną częścią zakładów produkcyjnych firmy Škoda Auto obok placówek w Mlada Boleslav i Vrchlabi. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie rozwijających się rynków, Škoda dysponuje także własnymi fabrykami w innych częściach świata – między innymi w Rosji, Chinach i Indiach.

Leave A Comment