Maserati Ghibli – przełom

9 kwietnia 2013
Bez kategorii, Maserati Nowości

Dziś Internet zawrzał po przecieku zdjęć najnowszego Maserati Ghibli. Kilka godzin po tym, producent już oficjalnie pokazał więcej zdjęć oraz zdradził kilka szczegółów technicznych i produkcyjnych.


Jednak zanim do nich przejdziemy skupmy się przez chwilę na wyglądzie. Czyż nowe Maserati nie jest piękne? Idealne proporcje, piękna linia, no i to zadziorne spojrzenie! Wygląda naprawdę świetnie i super, że nowy model, który jest czymś pokroju „baby Quatroporte” nie jest jego skurczonym odzwierciedleniem. Ghibli ma swój styl i charakter, za co ogromny plus!

Do napędzania pięknej włoszki po raz pierwszy w historii marki wykorzystany zostanie silnik napędzany ropą: 3-litrowy turbodoładowany diesel w układzie V6. Na szczęście, do wyboru będzie również odmiana z benzynowa: 3-litrowy podwójnie doładowany silnik V6, który występować będzie w dwóch wersjach mocowych. Obie jednostki będą połączone z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, a napęd będzie przenoszony na tylną oś albo na wszystkie koła Q4 (tylko dla najmocniejszej wersji benzynowej).

Producent planuje sprzedawać rocznie około 50 000 sztuk, a pierwsze egzemplarze klienci powinni dostać na początku 2014 roku. Na więcej szczegółów, niestety, musimy poczekać do najbliższych targów motoryzacyjnych w Szanghaju, gdzie model będzie miał swoją premierę. Jedno jest pewne: auto, przynajmniej na zdjęciach, wygląda genialnie.

Bartłomiej Urban

1 Comments

Leave A Comment