McLaren MP4-12C – wyścig zbrojeń

12 czerwca 2012
Bez kategorii, McLaren Nowości

Niewiele jest na świecie firm motoryzacyjnych, których już sama nazwa potrafi każdego fana zelektryzować. Do takich marek z pewnością należy brytyjski McLaren, który właśnie zaprezentował odświeżony model MP4-12C.


McLaren MP4-12C

McLaren MP4-12C

McLaren MP4-12C

McLaren MP4-12C

Najważniejszą z wprowadzonych zmian było oczywiście zwiększenie mocy silnika, który generuje teraz aż 625 koni (o 25 więcej od poprzednika). Pod maską znajduje się podwójnie doładowane 3,8-litrowe V8, które przeszło szereg modyfikacji. Dodatkowo, przeprogramowano automatyczną 7-stopniową skrzynię SSG, która jeszcze szybciej reaguje na każde polecenie kierowcy. Pomimo zwiększenia mocy, samochód ma mieć mniejszy apetyt na paliwo oraz produkować mniej dwutlenku węgla.

W aucie zastosowano innowacyjny system Intake Sound Generator, który za pomocą jednego przycisku pozwala zmienić dźwięk jednostki. Kierowca ma do wyboru tryby Normal, Sport oraz Track, które kolejno zwiększają hałas wydobywający się z układu wydechowego pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, McLarenem można również podróżować na co dzień nie martwiąc się, że ogłuchniemy. Aby nie zawisnąć na żadnych koleinach McLaren wyposażył samochód w możliwość podniesienia przedniego zawieszenia o 40 mm i tylnego o 25 mm. Z tak podniesionym MP4-12C można podróżować z prędkością maksymalną 60 km/h.


McLaren MP4-12C

McLaren MP4-12C

Poza zmianami mechanicznymi producent zastosował kilka ulepszeń, które pomogą w codziennym obcowaniu oraz pozwolą lepiej spersonalizować własny egzemplarz. Auto zostało wyposażone w system Easy-Exit, który automatycznie odsuwa fotel przy wysiadaniu tak, aby było ono jak najwygodniejsze. Oczywiście, przy wsiadaniu, fotel wróci do stanu pierwotnego za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo, do wyboru mamy nowy kolor nadwozia „Volcano Yellow”, nowy wzór felg ze stopów lekkich oraz 3 nowe rodzaje wykończenia wnętrza.

McLaren poszedł w świetnym kierunku odświeżając swój supersamochód, gdyż poza usprawnieniami mechanicznymi zadbał o to, aby autem można było bez problemu poruszać się po zwykłych ulicach, a nie tylko po torach wyścigowych.

Jeśli zdążyłeś kupić MP4-12C w nieodświeżonej wersji, to producent proponuje darmowy pakiet, który usprawni Twojego McLarena w większość wyżej wymienionych dodatków za darmo.

Bartłomiej Urban

Leave A Comment