Jeep Grand Cherokee SRT8 – Duże również może być szybkie

18 czerwca 2012
Bez kategorii, Jeep Nowości

Potężne V8 pod maską, przyśpieszenie do setki w 5 sekund i prędkość maksymalna wynosząca ponad 250 km/h. Kolejny włoski supersamochód? Nic z tych rzeczy, oto nowy pojazd terenowy o sportowym zacięciu od Jeepa – Grand Cherokee SRT8. Najmocniejszy i najszybszy model w historii marki.

Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8

Wystarczy jedno spojrzenie, aby stwierdzić, że nie jest to zwykła terenówka. Ogromne zderzaki (lekko zmodyfikowane względem normalnej wersji), masywny grill w kolorze nadwozia, podwójne końcówki wydechów oraz 20-calowe albuminowe felgi budzą respekt na ulicy. Dodatkowo, producent zmodyfikował maskę, progi i przednie światła, które są teraz w technologii LED. Taki design sprawi, że widząc go w tylnym lusterku każdy automatycznie zjedzie na prawy pas.

I niestety, nie nacieszy się jego widokiem na długo ponieważ… pod maską tej bestii kryje się 6.4-litrowy motor o mocy aż 468 KM i momencie wynoszącym potężne 624 Nm! Przyśpieszenie do setki trwa 5 sekund a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Pamiętajmy, że jest to ogromny samochód o wadze ponad 2 ton! Producent zadbał również o porządne hamulce Brembo, które zatrzymają pojazd z prędkośći 100 km/h na dystansie tylko 35m. Dzięki sportowemu, adaptacyjnemu zawieszeniu auto lepiej trzyma się drogi i pewniej prowadzi się na szybkich zakrętach.

Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8

Wewnątrz terenówki znajdziemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne mające zapewnić jak największy komfort podczas podróżowania. Sportowe skórzane fotele, podwójny szyberdach, nawigacja, 30 GB twardy dysk na naszą ulubioną muzykę i filmy, 6.5-calowy dotykowy wyświetlacz czy wbudowany zestaw słuchawkowy to tylko niektóre z nich. Dodatkowo, zastosowano bardzo wydajny system audio Harman Kardon z 19 głośnikami, subwooferem i 12-kanałowym wzmacniaczem o łącznej mocy aż 825 wat! Chociaż tak naprawdę najpiękniejsza muzyka płynie spod maski tego potwora…

Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8 Jeep Grand Cherokee SRT8

Jepp Grand Cheerokee to prawdziwy ewenement wśród samochodów terenowych. Kochają go zarówno ludzie, którzy lubią pojeździć w naprawdę trudnym terenie oraz ci, którzy lubią powoli toczyć się przez miasta.

Zobacz nasz test starszego Jeepa Grand Cherokee SRT8

Bartłomiej Urban

Leave A Comment