Fiat Panda Classic – nieśmiertelny hit

6 lutego 2012
Bez kategorii, Fiat Nowości

Tysiące sprzedanych egzemplarzy, miliony zadowolonych użytkowników i tylko jedna nazwa – Fiat Panda. Popularny przedstawiciel włoskiego koncernu w segmencie aut miejskich wyrobił sobie znakomitą opinię, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Wciąż niesłabnące zainteresowanie tym modelem skłoniło markę do dalszej jego produkcji, ale z delikatnie zmienionym image’em. Czy nadal będzie to hit na miarę utworów Lady Gagi? Przekonajmy się …

Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit

Z zewnątrz nie mamy żadnych zmian i właściwie nie powinno ich być już do samego końca produkcji. Wciąż mamy zatem do czynienia z przyjaźnie wyglądającym autkiem, które potrafi umilić niejedną podróż do domu teściowej (choć to średni przykład).

Panda będzie oferowana pod nazwą Classic i otrzyma absolutnie podstawowe wyposażenie m.in. elektryczne szyby, takie samo też wspomaganie kierownicy, ABS z EBD czy też specjalną instalację do montażu radia. Szczerze mówiąc brakuje tylko w tym zestawieniu klimatyzacji, ale skoro nie ma tego co się lubi … . Z drugiej zaś strony opisywany Fiat ma pełnić rolę przyjemnego kompana do miasta, na zakupy i ewentualnie do restauracji, więc po co jakiekolwiek ekstrasy podnoszące jedynie cenę?

Pandę Classic będzie można nabyć z jedną z dotychczasowych jednostek napędowych. Oferta obejmuje zatem 1.2-litrowy motor o mocy 69 KM oraz 1.3-litrowego diesla legitymującego się powerem o „symbolicznej” wartości 75 koni mechanicznych. Oprócz tego miłośnicy oszczędzania na wszystkim co się da znajdą dwie odmiany na gaz: 1.2 Easy Power o mocy 69 KM zasilane LPG, a także 1.4 Natural Power ze stadem 77 rumaków pod maską zasilane gazem ziemnym. Jak zatem widać dla każdego coś miłego. Tytułowy bohater będzie początkowo dostępny we Włoszech, Francji, Hiszpanii i na Węgrzech.

Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit Fiat Panda Classic - nieśmiertelny hit

Popularny „Miś” najwyraźniej nie wie kiedy zejść ze sceny i sprawia wrażenie nieśmiertelnego hitu, który będzie znany po wsze czasy. Obok rozpoczynającej dopiero swoją, światową karierę Pandy trzeciej generacji, cennik będzie zatem obejmował poprzednika z przyjemną dla ucha nazwą Classic.

Początkowo dostaniemy ją za 7900 euro (cena promocyjna), później za 9050 euro, ale jakie ma znaczenie ta stosunkowo nieduża kwota w obliczu tak wspaniałej kariery? Druga generacja „Włocha” stała się czymś niesamowicie pożądanym i sławnym, podobnie jak Lady Gaga z tym, że Panda nie udaje niczego czym nigdy by nie mogła być.

Patryk Rudnicki

Leave A Comment