Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio

Najszybszy samochód Jaguara w seryjnej produkcji, czyli model XKR-S, doczekał się wersji Cabrio. Połączenie mocy samochodu GT ze stylowym wyglądem kabrioletu stanowi szczyt wydajności i stylu w motoryzacji. XKR-S będzie najszybszym modelem w wersji Cabrio, jaki kiedykolwiek wyprodukował Jaguar.

Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio

Jaguar XKR-S to kwintesencja smaku i angielskiego stylu z drapieżną, sportową duszą. Model w wersji Coupe miał swoją premierę w marcu tego roku w Genewie i dzięki oferowanym rewelacyjnym właściwościom jezdnym zdobył ogromne uznanie wśród użytkowników. Na Targach Motoryzacyjnych w Los Angeles zostanie zaprezentowany model w wersji Cabrio, dzięki któremu kierowcy jeszcze mocniej będą mogli poczuć dynamikę i moc. Model XKR-S w wersji Cabrio, tak samo jak Coupe, w jedyne 4,4 sekundy osiąga 100 km/h, a jego maksymalna prędkość to 300 km/h.

„Marka Jaguar w swojej filozofii stawia na rozwój i stałe rozszerzanie swojej oferty. Dużym wyzwaniem było dostosowanie najszybszego modelu Jaguara XKR-S do wersji Cabrio, ale udało się to bez utraty dynamiki, wydajności i wyrafinowanego stylu” – mówi Karolina Sobkowiak, Brand Manager Jaguar.

Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio Debiut Jaguara XKR-S w wersji Cabrio

Jaguar XKR-S w wersji Cabrio wyposażony został w tą samą jednostkę napędową, co wersja Coupe, czyli benzynowy silnik AJ-V8 GENII, z 550 KM i momentem obrotowym 680 Nm. Aby zapewnić te same właściwości jezdne co w modelu Coupe, projekt nadwozia z otwieranym dachem wymagał wprowadzenia dodatkowych udoskonaleń technologicznych. Lekka, aluminiowa konstrukcja zapewnia większą sztywność i stabilność samochodu przy dużych prędkościach. Ulepszone przednie i tylne zawieszenie zwiększają elastyczność, precyzję i kontrolę przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. Jaguar XKR-S w wersji Cabrio posiada także nowy przedni zderzak z szerszym wlotem powietrza oraz Computational Fluid Dynamics System – czyli rodzaj dyfuzora, który usprawnia docisk aerodynamiczny podczas szybkiej jazdy. Wszystkie zmiany nadają modelowi bardziej dramatyczny i śmiały wygląd.

Wnętrze samochodu także zostało przystosowane do nowych wrażeń z jazdy sportowym Cabrio i niczym nie przypomina wykończenia znanego z Jaguara XK. Siedzenia zapewniają lepsze trzymanie podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. Specjalnie wzmocnione fotele posiadają funkcję 16-punktowej regulacji.

XKR-S Cabrio jest dostępny w sześciu kolorach: od gustownego Polaris White po charakterystyczny British Racing Green. Aluminiowy dach, który otwiera się i zamyka w jedyne 18 sekund, standardowo dostępny jest w kolorze czarnym, ale istnieje możliwość wyboru lakieru z sześciu pozostałych opcji.

źródło: JLR

Leave A Comment