Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle

Czy kiedykolwiek marzyliście o własnym oldtimerze, który byłby wyposażony w nowoczesne rozwiązania rodem ze współczesnych samochodów? Oczywiście są firmy, które podjęłyby się zamontowania do klasyka nowych hamulców, układu kierowniczego czy wyposażenia podnoszącego komfort, ale czy jest możliwość osiągnięcia tego celu w inny sposób?

Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle

Inną drogą postanowiła pójść firma Eagle, producent nadwozi, która wzięła na warsztat oryginalnego Jaguara E-Type w lat 60-tych ubiegłego stulecia. Stworzyła pojazd o nazwie E-Type Speedster Lightweight, który wyróżnia się bardziej muskularną stylizacją nadwozia, nowoczesnymi wykończeniami i osiągami sportowego superauta.

Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle Jaguar E-Type Speedster od firmy Eagle

Ten nowoczesny klasyk będzie miał swój debiut na imprezie Salon Prive, wystawie luksusowych samochodów, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w Syon House w Londynie.

Poza tym, że nadwozie Speedstera jest piękne, każdy jego element został kompleksowo przebudowany, usprawniony, odchudzony i unowocześniony. W rezultacie auto waży jedynie 1000 kg. Napęd stanowi 6-cylindrowy silnik z E-Type o aluminiowej konstrukcji, o pojemności 4,7 litra dysponujący mocą 310 KM. Otrzymaliśmy specyfikację, z której wynika, że model ten przyspiesza do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund i rozpędza się do 160 mil/h, czyli do ponad 250 km/h.

źródło: wł

Leave A Comment