Subaru XV przed debiutem w Szanghaju

13 kwietnia 2011
Bez kategorii, Nowości Subaru

Subaru na kilka dni przed salonami samochodowymi w Nowym Jorku i Szanghaju zapowiada dwie ciekawe premiery swoich modeli. W Nowym Jorku zadebiutuje nowa Impreza w wersji sedan, natomiast w Chinach światło dzienne ujrzy nowy, tajemniczy crossover nazywany XV.


Subaru swojego nowego crossovera nazywa ładniejszym, modniejszym suvem. W praktyce wiemy natomiast, że XV będzie stylistycznie podobny do nowej Imprezy. „XV został zaprojektowany dla kierowców, którzy szukają samochodu ładnego, który zaoferuje im wszystko na poziomie wyższym niż dotychczas znane crossovery” – mówi Subaru.

Subaru obecnie sprzedaje odmianę Imprezy zwaną XV, która jest hatchbackiem ze świetnymi właściwościami jezdnymi, a nawet offroadowymi (zobacz nasz test). Zdobyte grafiki przedstawiające zarysy nowego XV wskazują, że będzie to model zaprojektowany w tym samym celu.

Oczywiście szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, ale z niemal 100% pewnością możemy założyć, że XV będzie posiadał system Symmetrical AWD i silnik boxer. Salony w Nowym Jorku i Szanghaju zapowiadają się naprawdę interesująco.

źródło: wł

Leave A Comment