Nowy Ford Focus – Polska premiera

18 kwietnia 2011
Bez kategorii, Ford Nowości

START nowego Focusa

tekst i zdjęcia:
Artur Mierzejewski

W dniach 11-14 kwietnia w Kazimierzu Dolnym Ford zorganizował spotkania dla dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Polski w związku z premierą w kraju nowego Forda Focusa. Przedstawiciele mediów mieli także możliwość odbycia jazd testowych autami.

Nowy Ford Focus - Polska premiera Nowy Ford Focus - Polska premiera

Podczas oficjalnej prezentacji szczegóły dotyczące nowego modelu przekazał zebranym prezes Ford Polska, pan Adam Kołodziejczyk oraz pracownicy marketingu Forda.

Przypomniana została historia sukcesów Focusa od jego debiutu w 1998 roku, tytuły samochodu roku, zwycięstwa w rajdach WRC i zdobyte mistrzostwa świata.

Nowy Ford Focus - Polska premiera Nowy Ford Focus - Polska premiera

Wspomniano także o świetnych wynikach sprzedaży, o 10 mln egzemplarzy Focusa, które znalazły nabywców na całym świecie i ponad 120 tysiącach w Polsce. Podkreślono, że model ten jest liderem jeśli chodzi o sprzedaż do flot samochodowych dla polskich firm.

Zgodnie z zapowiedziami, nowy Focus powinien kontynuować to pasmo sukcesów. Ma je osiągnąć dzięki niedoścignionej w tej klasie precyzji prowadzenia, jakości materiałów wykończeniowych, komfortowi i nowoczesnym technologiom, których nie znajdziemy nawet w większości aut wyższych klas. Pojawiają się nawet wątpliwości czy auto nie będzie „zbyt dobre” dla przedstawicieli handlowych, którym być może nie potrzeba tylu systemów elektronicznych i takiej dbałości o detale wyposażenia.

Nowy Ford Focus - Polska premiera Nowy Ford Focus - Polska premiera

Z nowości – w wyposażeniu znalazł się m.in. system TVC stabilizujący tor jazdy w zakrętach, TSR rozpoznający mijane znaki drogowe i wyświetlający je kierowcy na tablicy wskaźników, a także LDW i LKA ostrzegające i interweniujące w przypadku niezamierzonej zmiany pasa ruchu podczas jazdy autostradowej. Pojawił się także inteligentny system start/stop pozwalający na oszczędności zużycia paliwa.

Focus będzie sprzedawany z pięcioma jednostkami benzynowymi o pojemności 1.6 litra i mocach 105, 120 i 125 KM (wolnossące) oraz 150 i 182 KM (Ecoboost – turbodoładowane) oraz pięcioma dieslami: dwa o pojemności 1.6 TDCI 95 i 115 KM oraz trzy dwulitrowe 115, 140 i 163 KM. W mocniejszych odmianach będzie dostępna dwusprzęgłowa skrzynia biegów Powershift.

Ford proponuje 4 wersje wyposażenia Ambiente, Trend, Trend Sport i Titanium. Ceny rozpoczynają się od 60.700 zł za 105 konną wersję Ambiente, poprzez 68.200 zł za najtańszego diesla aż po 95 tysięcy za najmocniejszego diesla w wersji Trend Sport.

Szczegółowy cennik i wyposażenie nowego Focusa

źródło: wł

Leave A Comment