Renault sprzedało 1000 egzemplarzy Clio Gordini

24 marca 2011
Bez kategorii, Nowości Renault

Mijający rok był pomyślny dla Renault jeśli brać pod uwagę wielkość sprzedaży modelu Clio Gordini. Po 10 miesiącach od uruchomienia produkcji, 9 marca b.r. z taśmy fabryki Alpine w Dieppe zjechał 1000-ny egzemplarz sportowego malucha.

Renault sprzedało 1000 egzemplarzy Clio Gordini Renault sprzedało 1000 egzemplarzy Clio Gordini Renault sprzedało 1000 egzemplarzy Clio Gordini Renault sprzedało 1000 egzemplarzy Clio Gordini

Kierowany głównie do młodych, aktywnych ludzi model Gordini RS został zaprezentowany w ubiegłym roku. Pod maską zagościł 2-litrowy silnik o mocy 203 koni mechanicznych i z momentem obrotowym o wartości 215 Nm.

Do wyboru są dwie wersje konfiguracji nadwozia – Sport i Cup. Obie wyróżnia błękitny lakier z białymi paskami biegnącymi przez całą długość nadwozia oraz 17-calowe felgi aluminiowe, a także polakierowane na biało lusterka i logo na masce.

Po sukcesie marketingowym linia Gordini została rozszerzona również na model Twingo i obecnie obejmuje modele Clio Gordini RS, Twingo Gordini, Twingo Gordini RS oraz najnowszy Wind Gordini zaprezentowany miesiąc temu w Genewie.

W niecały rok od premiery Gordini udział Clio w sprzedaży w segmencie B na pięciu najważniejszych rynkach Europy osiągnął 16% i pozwolił na zajęcie 2-go miejsca w klasyfikacji najlepiej sprzedających się aut tej klasy.

źródło: wł

Leave A Comment