Nowy Ford Ka w 2014 roku ?

Przyszła generacja Forda Ka najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne w 2014 r. i będzie opierała się na koncepcyjnym modelu Start.

Nowy Ford Ka w 2014 roku ? Nowy Ford Ka w 2014 roku ? Nowy Ford Ka w 2014 roku ? Nowy Ford Ka w 2014 roku ?

Najprawdopodobniej w Brazylii, będzie odbywać się produkcja nadchodzącego modelu Ka. Informacja nie jest jednak potwierdzona, ponieważ chodzą pogłoski, że Chiny i Indie również chciałyby być stworzycielem tego cacka.

Nowy Ford Ka w 2014 roku ? Nowy Ford Ka w 2014 roku ? Nowy Ford Ka w 2014 roku ? Nowy Ford Ka w 2014 roku ?

Plotki na temat potencjalnej wersji produkcyjnej Start pojawiły się wkrótce po debiucie na Beijing Auto Show. Twierdzono, że pojazd stworzony przez międzynarodową grupę, mógłby pojawić się na rynku z niewielkimi modyfikacjami.

Nowy Ford Ka ma być napędzany silnikiem Ford EcoBoost, który ma 1,0 litra pojemności i wykorzystuje zaawansowane turbodoładowanie wraz z zapłonem iskrowym, oraz systemy bezpośredniego wtrysku paliwa. Napęd sprzężony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów ma emitować poniżej 100 gramów CO2 na km.

Koncept o nazwie Start ma szansę wejść do produkcji jako Ka lub też jako model całkowicie nowy. Podglądu ostatecznej wersji można oczekiwać na nadchodzących targach samochodowych, tymczasem na zdjęciach przedstawiamy koncepcyjny model Start.

źródło: wł

Leave A Comment