Ambulans Kennediego sprzedany

27 stycznia 2011
Bez kategorii, Nowości Pontiac

Pontiac Bonneville z 1963 roku – auto pełniło funkcję pogotowia dla Departamentu Marynarki Wojennej. Jego ostatnia misja, to transport Johna Fitzgeralda Kennedy’ego po jego zabójstwie w 1963 roku.

Ambulans Kennediego sprzedany Ambulans Kennediego sprzedany Ambulans Kennediego sprzedany Ambulans Kennediego sprzedany

To wszystko, co było dla fanów pamiątką po Kennedy’m, zostało wystawione na aukcję Barrett-Jackson w Scottsdale, za nie mniej niż 120.000 dolarów. Co do autentyczności, były pewne wątpliwości, ale mimo to nabywcą pojazdu został Addison Brown, który zaraz po kupieniu ogłosił, że zamierza oddać pojazd do Smithsonian. O dziwo, w raportów wynika, że pozbył się go dość szybko. Sprzedał auto nieznanej już publicznie osobie.

Oficjalnie ten model był używany do transportu prezydenta do Bethesda Naval Hospital w Maryland.

Wnioski te zostały jednak zakwestionowane przez znawców samochodów (PCS), którzy specjalizują się w karetkach pogotowia oraz samochodach pogrzebowych. Zdaniem organizacji, prawdziwa karetka została zniszczona za zgodą rodziny Kennedy w 1986 roku, po posiedzeniu w składzie w John F. Kennedy Presidential Library and Museum.

Barrett-Jackson walczył o przedstawienie dowodów, że numer seryjny umieszczony na samochodzie, jest ten sam, który widział na zdjęciach. Tylko dwie osoby wierzą w autentyczność tego auta.

źródło: wł

Leave A Comment