Porsche powiększa swoją rolę w koncernie VW

Porsche zajmie się rozwojem platform dla samochodów sportowych koncernu Volkswagena.


Prezes Volkswagena, Martin Wintekor oznajmił szefostwu Porsche nową rolę tej marki w grupie Volkswagena. Legendarny producent będzie teraz odpowiedzialny za rozwój samochodów sportowych grupy VW, a także luksusowych limuzyn. Z informacji tej nie jest zapewne zadowolone Audi, które już od jakiegoś czasu sugerowało kierownictwu Volkswagena swój udział w tego typu projektach.

Platforma, nad którą będzie pracowało Porsche stanie się podstawą dla nowej edycji modelu Panamera i kolejnych samochodów Bentleya. Porsche zajmie się też rozwiązaniami dla potrzeb samochodów sportowych Audi, Lamborghini no i oczywiście samego Porsche.

To zapewne ucieszy wielu fanów tej niemieckiej marki. Chodziły bowiem plotki, iż kolejna edycja 911-stki powstanie na platformie VW, co mogłoby negatywnie wpłynąć na właściwości jezdne tego samochodu i jego prestiż.

Dzięki dodatkowym środkom finansowym, Porsche przygotowując się do swojej nowej roli poszerzy swoje zaplecze badawcze o nowy tunel aerodynamiczny, centrum projektowe, a także zatrudni 100 nowych inżynierów.

źródło: Porsche / MT

Leave A Comment