Fiat Freemont zamiast Dodge Journey

28 grudnia 2010
Bez kategorii, Fiat Nowości

Firma Chrysler Group nie będzie już sprzedawała modelu Dodge Journey w Europie. Jego miejsce zajmie crossover o nazwie Fiat Freemont.

DODGE JOURNEY
Fiat Freemont zamiast Dodge Journey Fiat Freemont zamiast Dodge Journey Fiat Freemont zamiast Dodge Journey Fiat Freemont zamiast Dodge Journey

Samochód przeznaczony na rynki europejskie to jednak nic innego, jak odświeżony Journey 2011 ze znaczkiem Fiata. Samochód otrzymał nowe zderzaki, przeprojektowaną osłonę chłodnicy, tylne światła LED oraz większe obręcze aluminiowe. Wiele zmian zaszło także w kabinie pasażerskiej.

Znajduje się tu odświeżona deska rozdzielcza z nową tablicą wskaźników i nowym kołem kierownicy. Dodatkowo, o komfort pasażerów dbają wygodne siedzenia z miękkimi podłokietnikami. Producent obiecuje, że nowy Journey będzie się lepiej prowadził dzięki zmodyfikowanemu zawieszeniu i przeprojektowanemu układowi kierowniczemu.

Pod maską zadebiutuje wysokoprężny silnik o pojemności 2 litrów i mocy 170 KM. Będzie to pierwsza jednostka napędowa Fiata montowana w samochodzie firmy Chrysler.

Przypomnijmy, że do napędu obecnej generacji Dodge’a Journey służy diesel o mocy 140 KM produkowany przez koncern Volkswagen AG. W amerykańskiej wersji dostępny jest natomiast nowy, 3,6-litrowy V6 rozwijający 287 KM.

Fiat Freemont zadebiutuje podczas zbliżających się targów samochodowych w Genewie.

źródło: AW / Moto Target

Leave A Comment