Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku

Mitsubishi L200 – najpopularniejszy pickup w Polsce – okazał się zwycięzcą rankingu sporządzonego przez tygodnik Auto Świat, w którym redakcja mierzyła i porównywała osiągi samochodów w poszczególnych klasach. Mitsubishi L200 najszybciej spośród wszystkich pickupów osiągnęło bowiem prędkość 100 km/h.

Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku

Testując nowe samochody tygodnik Auto Świat wyłania w każdej z 10 klas pojazdy, które uzyskały najlepsze i najgorsze wyniki prób. W testach dotyczących dynamiki aut, polegających na pomiarze czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h Mitsubishi L200 okazał się najszybszym pickupem osiągając prędkość 100 km/ h w 11,7 sekundy.

Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku Mitsubishi L200 najszybszym pickupem na rynku

Mitsubishi L200 w zmodernizowanej wersji zadebiutowało na polskim rynku w kwietniu bieżącego roku. Dzięki zmianom stylizacyjnym sylwetka samochodu stała się bardziej masywna a odświeżony model oferuje lepszą funkcjonalność (przeprojektowana platforma ładunkowa dla wersji Club Cab, czyli półtorej kabiny), komfort (nowe wnętrze i elementy wyposażenia) i technologię (nowa przekładnia automatyczna, niższy poziom emisji CO2).

L200 oferuje system napędu 4×4 Super Select 4WD, który daje możliwość jazdy w trybie stałego napędu na 4 koła przy dowolnej prędkości, na dowolnej nawierzchni.

W tym roku Mitsubishi L200 jest najlepiej sprzedającym się pickupem w Polsce (sprzedaż styczeń-wrzesień 2010- IBRM Samar).

Pomimo spadku sprzedaży notowanego w segmencie pickupów, od stycznia do końca października sprzedano 509 takich pojazdów, czyli o ponad 16% więcej niż w tym samym okresie 2009 roku.

źródło: Mitsubishi

Leave A Comment