Honda otwiera nowe centrum logistyczne w Pniewach

6 lipca 2010
Bez kategorii, Honda Nowości

Honda dokonała dziś oficjalnego otwarcia nowego centrum logistycznego – HLC-CE – w Pniewach koło Poznania. Jego zadaniem jest wsparcie procesu obsługi klientów na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej części Niemiec, poprzez usprawnienie dystrybucji części zamiennych w tym regionie.


Usytuowane w zachodniej części Polski centrum logistyczne będzie działało jako bardzo istotne ogniwo europejskiej sieci dystrybucyjnej Hondy, zarządzanej przez firmę Honda Europe NV zlokalizowaną w Gencie, w Belgii. Honda Europe NV funkcjonuje jako główne centrum logistyczne dla Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Koordynuje pracę siedmiu magazynów, przy czym polska inwestycja dołączyła do sieci właśnie jako siódmy obiekt, działający w regionie o dużym potencjale rozwojowym.

Centrum logistyczne w Pniewach rozpoczęło dystrybucję części zamiennych do polskich dealerów 7 maja 2010r., po zakończeniu trwających siedem miesięcy prac budowlanych. Dostawy do dealerów z kolejnych krajów – Litwy, Łotwy i Estonii – ruszyły 28 maja 2010r. Przewiduje się, że centrum osiągnie pełne możliwości operacyjne do 27 sierpnia 2010r., kiedy to pierwsze części zamienne wyjadą z Pniew do wschodniej części Niemiec.

Nowy magazyn o powierzchni 20 475 m² mieści obecnie 34 000 lokalizacji i obsługiwany jest przez 21 zatrudnionych tam pracowników. Poprzez utworzenie HLC-CE Honda udoskonali jakość swoich usług w zakresie dostaw części zamiennych w regionie, w którym przewidywany jest dalszy wzrost ich sprzedaży.

W skład inwestycji o wartości sięgającej 10,7 miliona euro wchodzą zaawansowane systemy bezpieczeństwa i pro-ekologiczne urządzenia, umożliwiające np. utylizację wody deszczowej czy podgrzewanie wody energią słoneczną, a także rozwiązania pozwalające na maksymalne wykorzystanie światła dziennego. Aby zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne, ten nowoczesny magazyn zostanie również wyposażony w panele słoneczne Hondy (CIGS).

źródło: Honda

Leave A Comment