Infiniti QX – nowy SUV

1 kwietnia 2010
Bez kategorii, Infiniti Nowości

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku firma Infiniti pokazała swojego najnowszego SUV-a – model QX.

Infiniti QX - nowy SUV Infiniti QX - nowy SUV Infiniti QX - nowy SUV Infiniti QX - nowy SUV

Nowy QX jest dłuższy, szerszy i niższy od swojego poprzednika, dzięki czemu w kabinie pasażerskiej może wygodnie podróżować 7, a nawet 8 osób.

Do napędu posłużył 5,6-litrowy silnik benzynowy V8 produkujący 400 KM. Mimo lepszych osiągów, jednostka jest o 10% bardziej wydajna od motoru, który zastępuje. Moc przenoszona jest na koła za pośrednictwem standardowej, 7-biegowej przekładni automatycznej z funkcją manualnej zmiany przełożeń.

W ofercie dostępna jest wersja z napędem na dwa i cztery koła. Ta ostatnia zawiera dodatkowo system All-Mode 4WD z trybami Auto, 4H oraz 4L. Układ jest w stanie przenieść do 50% momentu obrotowego na koła przedniej osi.

Jedną z opcji będzie także system hydraulicznej kontroli zawieszenia Hydraulic Body Motion Control, który ogranicza przechyły nadwozia w zakrętach.

Infiniti QX wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych latem tego roku. Ceny wersji 2WD będą rozpoczynały się od 56 700 dolarów. Za model 4WD trzeba będzie zapłacić przynajmniej 59 800 dolarów.

źródło: Infiniti / Moto Target

Leave A Comment