Honda Accord Tourer Taxi

24 grudnia 2009
Bez kategorii, Honda Nowości

Chciałoby się powiedzieć, że kolor kremowy-budyniowy, zarezerwowany jest od kilku pokoleń przez Mercedesa klasy E. Jednak teraz o „budyniowy tron” powalczyć chce samurai z dalekiej Japonii. Przywitajcie Hondę Accord Tourer w wersji Taxi.

Honda Accord Tourer Taxi Honda Accord Tourer Taxi Honda Accord Tourer Taxi

Obecna generacja Hondy Accord cieszy się sporą popularnością. Auto spodobało się również Amerykanom, tak bardzo, że japoński producent zapowiedział debiut za Oceanem wersji Tourer, która tam od 2011 roku sprzedawana będzie pod nazwą Acura TSX Sport Wagon.

W Europie natomiast, Honda chce wkupić się w łaski znawców przestrzeni miejskiej, którym wszędzie się spieszy. Mowa oczywiście o taksówkarzach. Podobnie jak Mercedes, tak i Honda wprowadza do swojej oferty w Niemczech, model Accord Tourer Taxi.

Accord Taxi będzie dostępny z silnikiem Diesla o pojemności 2.2-litra i-DTEC (126 000 zł w Polsce), motor ten produkuje 150 KM i 350Nm momentu obrotowego. Auto wyposażone w tę jednostkę wywołuje uśmiech na twarzy kierowcy podczas wizyty na stacji paliw, pojazd zadowala się bowiem średnio 6.6-litrami oleju napędowego na sto kilometrów, a to oznacza większy zysk dla taksówkarzy.

W skład standardowego wyposażenia Accord Tourer Elegance, wchodzi dwustrefowa klimatyzacja, elektrycznie otwierana klapa bagażnika, kierownica i drążek zmiany biegów obszyte skórą (nie wyciera się tak przy większym przebiegu), podgrzewane przednie fotele, radio z CD i MP3 oraz 16-calowe felgi.

W wersji Taxi znajdziemy dodatkowe miejsce na taksometr, przygotowanie do instalacji bezprzewodowego telefonu oraz dachowe mocowanie na kogut.

Za takiego budynia w Niemczech trzeba będzie zapłacić 20.690 euro i gwarantuję, że prędzej czy później, używane Accordy Taxi wylądują również w Polsce.

Zdjęcia w większej rozdzielczości dostępne są w naszej galerii.

źródło: Honda / autokult

Leave A Comment