Największy na świecie salon samochodowy Audi

14 października 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

Po ponad sześciu latach żmudnego planowania i budowania wreszcie jest. Audi właśnie otworzyło swój największy na świecie salon samochodowy – 17 651 metrów kwadratowych i 45 milionów funtów inwestycji. Czy się opłaci?

Największy na świecie salon samochodowy Audi Największy na świecie salon samochodowy Audi Największy na świecie salon samochodowy Audi Największy na świecie salon samochodowy Audi

Salon mieści się we wschodniej części Londynu tuż obok autostrady M4. Łączny koszt inwestycji zamknął się w kwocie 45 milionów funtów.

Za tak ogromną ilość pieniędzy udało się zbudować pięciokondygnacyjny budynek, który rocznie ma odwiedzać 30.000 klientów marki. Na trzech pierwszych poziomach zmieści się razem 116 aut, natomiast dwie ostatnie kondygnacje przeznaczone będą na pomieszczenia biurowe, centrum konferencyjne itp.

17.651 metrów kwadratowych, charakterystyczny kształt, przeszklona ściana frontowa oraz miejsce zatrudnienia dla 100 osób. Jeremy Hicks, szef oddziału Audi w Wielkiej Brytanii przyznaje, że to 100 razy większe i trudniejsze przedsięwzięcie od budowy normalnego salonu samochodowego.

źródło: Carscoop / autokult

Leave A Comment