Renault Twingo Dolce Vita – z myślą o kobietach

11 września 2009
Bez kategorii, Nowości Renault

Renault przedstawiło kolejną specjalną edycję Twingo. Niestety, polscy fani – a raczej fanki – francuskiej marki nie będą mogli go dodać do swej ewentualnej listy zakupów, Dolce Vita będzie bowiem sprzedawany tylko w rodzimym kraju.

Choć Twingo od zawsze było kobiecym autem, ksywka specjalnej edycji dodatkowo podkreśla płeć, do której jest adresowana (dolce vita – “słodkie życie”). Brak tylko różowego lakieru…

Renault Twingo Dolce Vita - z myślą o kobietach Renault Twingo Dolce Vita - z myślą o kobietach Renault Twingo Dolce Vita - z myślą o kobietach

W kabinie znajdziemy chromowane przyciski i uchwyty na drzwiach oraz, oczywiście, dodatkowe lusterko dla przedniego pasażera. Oprócz tego otrzymamy manualną „klimę”, „elektrykę” przednich szyb i lusterek, regulowaną kolumnę kierownicy i fotel kierowcy, niezależne, suwane tylne siedzenia, radio-CD z mp3 i pilotem oraz Bluetooth i USB. To dużo.

Do wyboru będą dwa rodzaje silników: 75-konny 1.2 LEV 16V i 65-konny dCi. Można się domyślić, że obie jednostki będą oczywiście bardzo „zielone” – emisja CO2 to odpowiednio 119 i 113 g/km.

Z zewnątrz auto upiększają czarne felgi oraz wzory graficzne na różnych elementach nadwozia. Do tego obudowy lusterek i ramki lamp przeciwmgielnych są pomalowane lakierem zmieniającym odcienie.

Sprzedaż Twingo Dolce Vita rozpocznie się we Francji już 12 września. Od listopada auto będzie dostępne w nowych kolorach: białym, waniliowym, czarnym i brązowym. Cena egzemplarza to 11.050 euro. Drogie Panie, zapraszamy do Francji!

źródło: Renault / autokult

Leave A Comment