Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

i MiEV – nowy etap współpracy MMC z PSA

8 września 2009
Bez kategorii, Mitsubishi Nowości

Osamu Masuko, Prezes Mitsubishi Motors Corporation (MMC), i Philippe Varin, Prezes PSA Peugeot Citroën, podpisali w Paryżu umowę o współpracy, która rozpoczyna nowy etap partnerstwa dotyczącego samochodów elektrycznych (EV).

Osamu Masuko i Philippe Varin


Główne punkty tej umowy dotyczą:

– Opracowania modelu samochodu elektrycznego na rynek europejski bazującego na japońskim modelu Mitsubishi i-MiEV* stworzonym przez Mitsubishi Motors Corporation

– Samochód będzie sprzedawany w Europie, zarówno pod marką Peugeot, jak i Citroën.

– Rozpoczęcie produkcji jest planowane w październiku 2010 roku a rozpoczęcie sprzedaży na europejskim rynku nastąpi pod koniec 2010 roku.

W czerwcu 2009 firma MMC jako pierwszy producent wprowadziła do sprzedaży w Japonii elektryczny samochód nowej generacji a globalna sprzedaż tego auta z kierownicą po prawej stronie rozpocznie się jeszcze w tym roku. MMC planuje rynkową premierę wersji i-MiEV przystosowanej do ruchu lewostronnego w roku fiskalnym 2010.

Dla firmy PSA Peugeot Citroën nowy samochód elektryczny oznacza wzbogacenie gamy aut niskoemisyjnych; w połączeniu z planowaną w 2011 roku premierą hybrydowej technologii diesla w modelu Peugeot 3008 HYbrid4 i Citroën DS5 HYbrid4, oraz Plug-In HYbrid4 diesel w 2012 roku, firma PSA Peugeot Citroën potwierdza swoje dążenie do celu, jakim bycie pionierem wśród producentów samochodów z niską CO2.

* Mitsubishi innovative Electric Vehicle, bazujący na miniaucie „i”
Relację z polskiej prezentacji Mitsubishi i-MIEV możecie zobaczyć [link=https://www.autowizja.pl/page.php?984]tutaj[/link].

źródło: MMC

Leave A Comment