Aktualności

Niemcy wolą Audi A4

21 stycznia 2009
Bez kategorii, Audi Nowości

Aktualne dane dotyczące rejestrowanych samochodów jednoznacznie poświadczają fakt, że Audi A4 jest najpopularniejszym w Niemczech samochodem klasy Premium. Żaden inny model z tego segmentu nie może pochwalić się liczbą 98.714 zarejestrowanych w ostatnim roku samochodów.


Także Audi A6 w swoim segmencie plasuje się na czołowej pozycji z 45.304 zarejestrowanymi samochodami. Druga generacja ikony designu – Audi TT – zostało zarejestrowane w Niemczech 10.630 razy i tym samym było najpopularniejszym samochodem sportowym w tym kraju.

AUDI AG zwiększyło swój udział w rodzimym, niemieckim rynku do 8,1 procent, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego. W Europie Zachodniej udział Audi w rynku wzrósł o 0,4 do 4,8 procent. Żadnej innej marce Premium nie udało się tak istotnie umocnić swojej pozycji rynkowej.

„Audi jest obecnie najlepiej rozwijającą się marką Premium w regionie.
Tę dynamikę udaje nam się utrzymać dzięki nowym modelom” – powiedział Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG. „W trudnej sytuacji rynkowej chcemy nadal umacniać naszą pozycję w Niemczech i Europie Zachodniej.”

Audi A4 otrzyma wkrótce kolejny bodziec, pozwalający utrzymać jego popularność: w najbliższych tygodniach u europejskich dilerów pojawią się wersje z najmocniejszymi silnikami serii S4 – Limousine i Avant. Nowe A4 Avant wprowadzone zostało na rynek dopiero w kwietniu 2008 roku. Ten najlepiej sprzedający się model z Ingostadt obok wyróżnienia jako samochód flotowy, przyznanego przez niemieckie czasopismo Auto-Flotte, otrzymał także liczne inne nagrody i zwyciężył w większości ważnych testów porównawczych.

Udoskonalone A6 zawitało na rynku we wrześniu 2008 roku. Audi A6 – również zdobywca Flottenawards w swojej klasie – jest obecnie najpopularniejszą limuzyną biznesową w Niemczech.

Wprowadzone w ubiegłym roku Audi TTS z jeszcze mocniejszym silnikiem jest pierwszym modelem „S” w tej klasie. Audi TT TDI zadebiutowało jako pierwszy samochód z silnikiem wysokoprężnym wśród seryjnych samochodów sportowych.

źródło: Audi / Moto Target

Leave A Comment