Aktualności
Auto z USA (23 września, 2022 12:06 pm)
Narzędzia dla transportu (22 września, 2022 9:09 am)
Kosmetyki samochodowe – jakie warto mieć? (17 sierpnia, 2022 12:27 pm)

Ożywienie sprzedaży nowych aut na zachodzie

3 grudnia 2008
Bez kategorii, Inne INFO

Zielone światło dla wątłej sytuacji finansowej koncernów samochodowych od samych klientów. Badania wskazują, że chętnych do nabycia nowego samochodu jest więcej niż jeszcze pół roku temu.


Jak podaje brytyjski portal WhatCar?, w ankiecie przeprowadzonej przez PricewaterhouseCoopers respondenci mieli uszeregować dobra jakie najbardziej chcieliby nabyć.

Wśród dziesięciu najważniejszych priorytetów, na które konsumenci zdecydowaliby się przeznaczyć pieniądze, chęć kupna nowego auta znalazła się na 6 pozycji. Jeszcze sześć miesięcy temu deklaracja nabycia samochodu była najmniej istotnym dobrem.

Dla Brytyjczyków najważniejsza jest obecnie spłata karty kredytowej – 2 miejsce, czy długu w postaci kredytu hipotecznego – 4 miejsce.

Zdecydowanie najmniej respondentów chce obecnie upiększać swoje ogrody, co dziesiąty zapytany wskazał to właśnie dobro jako najistotniejsze.

W Polsce na kupno aut decyduje się wciąż wielu klientów. Przez pierwsze 9 miesięcy 2008 roku sprzedaż aut w kraju wzrosła o 8,8 proc., ale już we wrześniu w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, wzrost wyniósł tylko 1,8 proc.

źródło: What Car? / Moto Target

Leave A Comment