SsangYong na Śnieżce

22 sierpnia 2008
Bez kategorii, Nowości SsangYong

Tylko raz w roku, najwyższa góra w Polsce, na którą można wjechać rowerem, otwiera się dla kolarzy. Co roku ten 14 kilometrowy podjazd przyciąga najlepszych polskich zawodników. 3 sierpnia 2008 roku w Karpaczu odbył się już osiemnasty UPHILL RACE ŚNIEŻKA 2008. W tym roku Śnieżka po raz pierwszy została zdobyta przez samochody marki SsangYong.


Trasa bikemaratonu biegła głównymi ulicami Karpacza, aż do granicy Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie zawodnicy wjechali na niebieski szlak prowadzący na sam szczyt Śnieżki. Ta trasa jest na pewno jedną z najpiękniejszych w Polsce.

UPHILL RACE ŚNIEŻKA 2008 zakończył się wspólnym pilotowanym zjazdem na bullę pod skocznie Orlinek, gdzie zawodnicy mogli wziąć udział w niecodziennych zawodach podjazdu pod bullę. Po mimo zmęczenia wielu zdecydowało się na tę konkurencję i przy gorącym dopingu licznie zgromadzonej publiczności próbowali wjechać jak najwyżej.
Następny UPHILL RACE ŚNIEŻKA już za rok w Karpaczu.


Tym razem najszybciej na 1603 metry nad poziomem morza wspiął się Marek Galiński. Na 10 dni przed wyjazdem na Olimpiadę w Pekinie nasz reprezentant nie pozostawił żadnych szans rywalom i od startu do mety to on prowadził cały peleton. Niestety nie udało mu się pobić rekordu wjazdu. Z czasem 55 minut i 55 sekund był gorszy o ponad 3 minuty.

źródło: SsangYong

Leave A Comment