Już 50 milionów wyprodukowanych Peugeotów

25 czerwca 2008
Bez kategorii, Nowości Peugeot

50 milionów wyprodukowanych samochodów podkreśla siły i doświadczenie Automobiles Peugeot, pioniera światowej produkcji samochodów od 1891, śmiało patrzącego w przyszłość.


Przedsiębiorstwo o rodzinnych korzeniach dokonało ekspansji światowej w ciągu zaledwie jednego wieku. Od fabryk w Sochaux do 24 zakładów produkcyjnych obecnie, Marka wylansowała ponad 160 modeli i 34 rodziny produktów, od 201 do 308, samochody o wyrafinowanym stylu, ciągle odnawianym. Ten wiek historii pogłębia ufność z jaką Peugeot patrzy w przyszłość.

Ta przyszłość to rozwój na całym świecie

Peugeot przyspiesza i wzmacnia swój rozwój międzynarodowy szczególnie w Chinach, Brazylii i Rosji. W roku 2007 wyniki handlowe w tych trzech krajach były bardzo pozytywne.
Sprzedaż w Chinach wzrosła o 13,8% i osiągnęła liczbę 93 000 sztuk przyspieszając w ostatnim kwartale do + 22,8%. W Brazylii wzrosła o 19% a w Rosji osiągnęła 63%. Na tych perspektywicznie rozwijających się rynkach, i na wielu innych, Peugeot będzie rozwijał swoją obecność sprzedając liczne nowe modele.

Przyszłość bogata w innowacje

Historia Peugeot naznaczona była wieloma innowacjami, od pierwszego czterocylindrowego silnika Typu 39 w 1902 do ostatnich benzynowych silników rozwijanych w kooperacji pomiędzy grupą PSA Peugeot Citroen a BMW Group. Peugeot wprowadził Filtr Cząstek Stałych, w który wyposażonych jest dzisiaj 1,8 miliona samochodów na całym świecie rozpowszechniając silniki diesla HDi. Peugeot pozostanie konstruktorem wyspecjalizowanym w innowacjach technicznych. Od początku następnego dziesięciolecia będzie masowo wyposażać swoje samochody w system Stop &Start drugiej generacji i wprowadzać samochody o napędzie hybrydowym.

Przyszłość pod znakiem ochrony środowiska

Peugeot wykazał swoje zaangażowanie w redukcję emisji gazów powodujących efekt cieplarniany a także szacunek do ekologii przez swoje samochody.
Od 2001 roku ponad 1 100 000 samochodów Peugeot emituje w Europie poniżej 120g CO2 /km. W 2007, 40% samochodów osobowych Peugeot emitowało poniżej 130g CO2/km, czyniąc z marki lidera w zakresie redukcji emisji CO2.
Peugeot planuje dalszy konkurencyjny rozwój w zakresie ochrony środowiska.
Peugeot jest jedynym konstruktorem na świecie, który skonkretyzował globalną politykę odnośnie CO2. Od 1998 roku realizuje projekt zalesiania Amazonii, projekt przewidziany na 40 lat ma na celu absorbcję dwutlenku węgla z atmosfery.

Marka o silnych wartościach

Ponad wiek historii i 50 milionów wyprodukowanych samochodów podkreśla stosunek zaufania jaki Peugeot angażuje w teraźniejszość i rozwój na przyszłość.

Pasja samochodowa, którą posiadają pracujący w Peugeot będzie się przejawiać poprzez concept – cary i samochody o mocnym stylu, kontynuujące wielką linię historyczną Marki. W ten sam sposób wyzwania sportowe będą zawsze dla Peugeot ilustracją pasji i laboratorium technologicznym, tak jak to pokazują osiągi Peugeot w wyścigu 24 godziny w Le Mans.

Inspiracja Peugeot wyrażać się będzie zawsze poprzez swoje dynamiczne modele, które przekonały do siebie liczne już pokolenia klientów na całym świecie.

źródło: Peugeot / Moto Target

Leave A Comment