Seat na salonie samochodowym w Madrycie

28 maja 2008
Bez kategorii, Nowości Seat

Podczas odbywającego się w Madrycie Salonu Motoryzacyjnego SEAT prezentuje nową Ibizę – model, którym hiszpański producent udowadnia, że można zaprojektować samochód charakteryzujący się znakomitym wzornictwem, jakością i sportowym zacięciem, a jednocześnie przyjazny dla środowiska i podporządkowany zasadom zrównoważonego rozwoju, podobnie jak Alhambra ECOMOTIVE, wyróżniająca się niewielkim zużyciem paliwa i obniżoną emisją CO2.


Prezes firmy SEAT, Erich Schmitt, zapowiedział, że „wprowadzenie na rynek nowej Ibizy, stanowiącej ogromny krok naprzód pod względem jakości, to początek nowej ery dla SEAT-a, który pozwoli firmie podwoić wielkość sprzedaży do ponad 800 000 egzemplarzy rocznie”. Schmitt podkreślił także, że nowa Ibiza „generuje więcej emocji i mniej spalin”, odnosząc się w ten sposób do parametrów silników Diesla emitujących CO2 w ilości poniżej 120 g/km oraz do silników benzynowych, w których emisję ograniczono do poniżej 160 g/km.

Doskonała równowaga między pięknem i technologią

SEAT Ibiza 2008 to pierwszy model SEAT-a, który ma zapewnić firmie uzyskanie pozycji lidera w kategorii wzornictwa i jakości we wszystkich segmentach rynku samochodów osobowych. Nowy SEAT Ibiza rozpoczyna realizację tej strategii, jako najbardziej charakterystyczny model marki, w którym także po raz pierwszy wykorzystano nową platformę Grupy VW skonstruowaną dla tego segmentu.

Nowa Ibiza jest już dostępna w sieci salonów firmowych w Hiszpanii i w Niemczech, w trzech wersjach wykończenia – Reference, Stylance i Sport. Już w wersji podstawowej auto jest wyposażone między innymi w: ABS, ESP z TCS + EBA, dwie czołowe poduszki powietrzne, poduszkę powietrzną ochraniającą głowę i klatkę piersiową, układ ułatwiający ruszanie pod górę Hill Hold Control, kontrolkę ostrzegającą o spadku ciśnienia w ogumieniu, sprzęt audio z odtwarzaczem MP3, wejściem Aux-in i 6 głośnikami oraz kilka innych elementów, które plasują model w czołówce segmentu pod względem poziomu wyposażenia.

Najbardziej ekologiczny samochód jednobryłowy

Kolejną ekologiczną wersją w gamie modeli SEAT jest Alhambra ECOMOTIVE, która emitując C02 w ilości zaledwie 159 g/km jest najbardziej przyjaznym środowisku pojazdem w swoim segmencie.

Mniejsze zużycie paliwa i obniżenie emisji zanieczyszczeń uzyskano między innymi dzięki modyfikacjom elektronicznego układu sterującego wydajnym silnikiem 2.0 TDI 140 KM, filtrowi cząstek stałych DPF oraz zamontowaniu opon o obniżonych oporach toczenia o wymiarach 195/60 na stalowych 16-calowych obręczach kół.

Nowy samochód będzie oferowany w wersji wykończenia Reference Plus, z bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym między innymi dwie czołowe poduszki powietrzne, boczne poduszki powietrzne oraz poduszki kurtynowe dla wszystkich trzech rzędów foteli, ABS, ESP (z EBA), lampy przeciwmgielne, zaczepy Isofix do mocowania fotelików dziecięcych, sportowe zawieszenie, tempomat, elektroniczną klimatyzację, komputer pokładowy, złącze Aux-in oraz radioodtwarzacz CD MP3 z 10 głośnikami.

Oprócz SEAT-a Ibizy 2008 i nowej Alhambry ECOMOTIVE, hiszpański producent prezentuje w Madrycie także pozostałe modele ze swojej oferty, ze szczególnym uwzględnieniem wersji Línea R i ECOMOTIVE, SEAT-a Leona Cupra, Altei XL 1.4 TSI 125 KM wyposażonej w specjalny pakiet rodzinny oraz jednej z najnowszych wersji Altei Freetrack z napędem na 4 koła i silnikiem 2.0 TDI 140 KM.

źródło: Seat / Moto Target

Leave A Comment