Aktualności

BMW Group laureatem nagrody "Najlepsza fabryka 2008"

8 maja 2008
Bez kategorii, BMW Nowości

Dział Produkcji Podwozi i Układów Kierowniczych BMW Group zdobył nagrodę w konkursie “The Best Factory/Industrial Excellence Award 2008 ”. Grupa BMW jest pierwszym od 2002 roku producentem samochodów, który zdobył to prestiżowe europejskie wyróżnienie. Nagrodzone zostało doskonałe zarządzanie produkcją, co daje zwycięskiej firmie ciągłą przewagę nad konkurencją.


Jury doceniło jasno określoną strategię zarządzania przedsiębiorstwem oraz wysoką wydajność, potwierdzoną doskonałymi wskaźnikami jakości, czasu i kosztów.

Nikolaus Bauer, dyrektor działu Produkcji Podwozi i Układów Kierowniczych tak komentuje zdobycie nagrody: “Nasz udział w konkursie na Przemysłową Doskonałość Roku potwierdził słuszność obranej przez nas drogi oraz umiejętność skupienia się na potrzebach klienta. Ta nagroda podkreśla także nasze zaangażowanie jako rodzimego producenta części, a zatem każdy nasz pracownik powinien odczuwać dumę z powodu tego wyróżnienia. Jestem szczególnie zadowolony z faktu, że otrzymaliśmy tę nagrodę właśnie w roku 2008, kiedy to obchodzimy setną rocznicę produkcji w Dingolfing. To żywy dowód na to, że wiek nie jest hamulcem innowacji!”

Nagroda Industrial Excellence ocenia, jak jakość zarządzania wpływa na jakość produkcji. Jury ocenia wszystkie elementy procesów produkcji oraz logistyki – od dostawcy do klienta. Nagroda Doskonałości Przemysłowej Roku podkreśla strategiczne skupienie się na kliencie i kulturze korporacyjnej skierowanej ku ciągłemu, długofalowemu rozwojowi. Nagroda oparta jest na wyczerpującej ankiecie przygotowanej przez kadrę INSEAD – jednej z największych i najbardziej prestiżowych szkół biznesowych oraz WHU Otto Beisheim School of Management.

Oprócz zdobycia Bawarskiej Nagrody Jakości (Bavarian Quality Prize) w 2003, dział Produkcji Podwozi i Układów Kierowniczych był pierwszym przedsiębiorstwem w sektorze samochodowym, który zdobył najważniejsze niemieckie wyróżnienie korporacyjne w dziedzinie jakości w listopadzie 2005: the Ludwig-Erhard Prize 2005. W 2006 roku dział zdobył Europejską Nagrodę Jakości – najwyższe europejskie wyróżnienie dla ogólnej doskonałości korporacyjnej.

Dział Produkcji Podwozi i Układów Kierowniczych jest częścią światowej sieci produkcyjnej BMW Group i rozwinął się w Dingolfing jako centrum kompetencji dla podwozia i osi. Wyprodukowane tutaj części samochodowe są dostarczane do wszystkich fabryk BMW w Niemczech i zagranicą.

źródło: BMW / Mototarget

Leave A Comment