Aktualności

Fiat 500 według O.CT

1 kwietnia 2008
Bez kategorii, Fiat Nowości

To było do przewidzenia. Wskrzeszony po latach maluch z Turynu stał się wdzięcznym obiektem tuningu. Tak prezentuje się „pięćsetka” przygotowana przez austriackiego tunera O.CT z Oberscheider.


Specjaliści z O.CT uczynili z miejskiego auta kieszonkowe GTI. Seryjny silnik Fiata 1,3 o mocy 75 KM, po kuracji tunera polegającej na zmianie oprogramowania zyskał dodatkowe 15 koni mechanicznych. Sprint do 100 km/h skrócono o całe trzy sekundy (do 12,9s). Jednak znacznie bardziej imponuje przyśpieszenie do 150 km/h, które skrócono aż o 20 sekund – seryjny 75-konny model na osiągnięcie tej prędkości potrzebuje długich 54 sekund. O 20% (do 180 Nm) wzrósł także maksymalny moment obrotowy kieszonkowej rakiety autorstwa OC.T. Takie modyfikacje dają efekt przy pojedynku z seryjnym egzemplarzem na torze, gdzie „pięćsetka” po przeróbkach mija linie mety kilkanaście sekund przed wersją 75-konną.

Oczywiście nie zapomniano o nadaniu autu charakterystycznego wyglądu. Fiat 500 pokryty matowoczarnym, bądź śnieżnobiałym lakierem na 17-calowych felgach z oponami w rozmiarze 205/40 R17 wygląda bojowo i nie traci nic ze swojego uroku.
źródło: O.CT / Mototarget

Leave A Comment