Dacia Logan liftback – pierwsze zdjęcia szpiegowskie!

11 lutego 2008
Bez kategorii, Dacia Nowości

Niedawno Renault zaprezentował w Brazylii model Sandero, czyli 5-drzwiowego hatchbacka na bazie Dacii Logan. Wszystko wskazuje że wkrótce również na rynek europejski trafi ta odmiana Logana.


W odróżnieniu od dość topornych kształtów Sandero, Logan liftback otrzyma stylistykę do złudzenia przypominającą nową Lagunę. Miękkie linie zastąpią ostre kanty znane z dotychczasowych wersji sedan i kombi. Zmiany i wprowadzenie nowego wariantu są dla Renault konieczne. Niebywały sukces Logana zaskoczył nawet menadżerów francusko-japońskiego koncernu do którego należy Dacia. W ubiegłym roku w samych tylko Niemczech sprzedano ponad 14 tysięcy sztuk Logana – więcej niż Peugeota Partner i Renault Kangoo razem wziętych! Poza tym Logan sedan oferuje więcej miejsca w środku niż np. Corolla kosztując przy tym znacznie mniej.

Dlatego po Europie jeżdżą już zamaskowane prototypy nowej generacji Logana, który powinien pojawić sie w sprzedaży jeszcze w tym roku. Oprócz wersji sedan pojawi się też liftback lub notchback z pochyloną tylną szybą. Mówi się też o małym aucie typu SUV wykorzystującym technikę i silniki Nissana Qashqai. Obok prezentujemy wizualizację komputerową Logana liftback.

źródło: WCF / Mototarget

Leave A Comment