Audi Q7 z systemem audio od Bang and Olufsen

25 lutego 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

Niekwestionowany ekspert w dziedzinie audio- firma Bang&Olufsen zaprezentowała system nagłośnienia opracowany pod kątem luksusowego SUV-a Audi Q7.


Współpraca B&O z Audi sięga 2001 roku, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano opracowany od podstaw high-endowy system audio w luksusowym Audi A8. Po serii testów eksperci w dziedzinie car-audio byli jednogłośni – ocena celująca. Doznania muzyczne godne filharmonii, estetyka i jakość wykonania na najwyższym światowym poziomie! Sami byliśmy pod wielkim wrażeniem możliwości zestawu zamontowanego w Audi A8.

Dotychczas ten system oferowany był jako element wyposażenia dodatkowego w modelach A4, A6, A8, S8 i sportowym Audi R8. Wkrótce audiofile chcący przekształcić swoje auto w hale koncertową, będą mogli zamówić system B&O także do luksusowego SUV-a Q7. Zestaw składa się z 14 głośników z których każdy wyposażono w oddzielny wzmacniacz! Dziewięć wzmacniaczy klasy B o mocy 28 watt każdy obsługuje tweetery z wysuwanymi kopułkami, głośniki średniotonowe z przodu i głośnik centralny. Cztery 125-watowe ICE klasy D zasilają głośniki basowe, a osobny wzmacniacz o mocy 250 watów zasila subwoofer.

Niestety cena za pierwszorzędną jakość firmowana przez Bang&Olufsen nie jest okazyjna i wynosi w przypadku Audi Q7 niemal 30 tysięcy złotych. Ponadto sprzęt zamówić można jedynie do wybranych modeli Q7, w tym do zupełnie nowej wersji 3,6 FSI Hybrid, która pojawi sie w sprzedaży pod koniec roku.

źródło: B&O

Leave A Comment