Aktualności

Porsche Cayenne X-Treme – Szwajcarska ekstrawagancja

10 stycznia 2008
Bez kategorii, Nowości Porsche

Bazujący na Porsche Cayenne Rinspeed X-Treme nosi przydomek “Szwajcarska ekstrawagancja“. Co przede wszystkim rzuca się w oczy to ekstrawagancki zestaw spojlerów i owiewek – sprawia wrażenie ultra sportowego samochodu, bądź jakby tak fotkę kopnąć o kilka stopni w bok to można się tam dopatrzeć traktora do zadań specjalnych.


Rinspeed jako priorytet postawili sobie stworzenia auta dysponującego ogromną mocą, wyglądającego bardzo sportowo, ale i chcieli jak najbardziej zerwać ze stylistyką Porsche – zależało im na utworzeniu czegoś własnego, różnego od innych. Można śmiało stwierdzić, że Cayenne wyszło to na dobre; przykładowo – 600KM czekające pod maską na dopływ paliwa są chłodzone przez olbrzymich rozmiarów “skrzela“.


Całość została również obniżona o 35mm, a ospojlerowanie nadaje Cayenne wrażenie auta sportowego i jakby trochę szerszego w biodrach. Olbrzymie 23 calowe koła są w stanie wytrzymać prędkość do 300km/h, więc domyślam się, że Cayenne pojedzie teraz dużo szybciej, niż fabryczna wersja.

źródło: [link=http://www.autokult.pl]autokult[/link]

Leave A Comment