Aktualności

Audi A5 Sportback – pierwsze fakty

10 stycznia 2008
Bez kategorii, Audi Nowości

Jedną z gwiazd salonu IAA 2009 roku będzie Audi A5 Sportback. My już dziś przedstawiamy jak będzie wyglądać to lifestylowe kombi z Ingolstadt.


Zgodnie z „rozkładem jazdy” koncernu Audi, który opublikowano wcześniej, na drugą połowę 2009 roku planowany jest kolejny (po coupe i cabrio) wariant nadwoziowy modelu A5. Auto wyróżniać ma 5-drzwiowe nadwozie i opadająca ku tyłowi linia dachu. W odróżnieniu od A4 Avant, które zobaczymy już w marcu w Genewie, Audi A5 Sportback będzie miał więcej miejsca dla pasażerów z tyłu i mocniejsze od A4 Avant silniki. Jednym z nich będzie 4,2 litrowa jednostka V8 o mocy ponad 320 KM. Pojawi się też ekspresowa odmiana oznaczona RS5.


Audi ma ambitny plan sprzedaży miliona aut, który zamierza wcielić w życie do 2010 roku. W tym celu przygotowano aż 18 nowych modeli. Wśród nich są również takie jak A5 Sportback mające wypełnić nieistniejące jeszcze nisze na rynku. Auto pozycjonowane będzie pomiędzy modelami A4 i A6 Avant, choć cenowo na pewno bliżej będzie mu do tego drugiego.

źródło: WCF / Mototarget

Leave A Comment