Hyundai na Salonie Samochodowym w Bolonii

Dwa nowe modele Hyundai zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Bolonii.

Światowa premiera modelu i10 w wersji europejskiej, odbędzie się we Włoszech, największym rynku samochodów segmentu A, który stanowi 60% w łącznej sprzedaży samochodów w tym kraju.


Koncepcja modelu i10 jest prosta i konkretna. i10 to projekt o zgrabnym, nowoczesnym i dynamicznym nadwoziu oraz wnętrzu o wysokiej jakości wykonania i zastosowanych materiałów.

Pomimo niewielkich wymiarów Hyundai i10 posiada największy rozstaw osi wśród konkurentów, oferując miejsce dla pięciu dorosłych pasażerów, a po złożeniu tylnych siedzeń przestrzeń ładunkową umożliwiającą pomieszczenie 910 litrów bagażu.


Nowy model to także całkowicie nowa gama silników: dwie jednostki benzynowe, w tym 66 konny silnik o pojemności 1.1 litra oraz jeden Diesel. Silnik Diesla CRDi dysponuje mocą 75 KM, a przy tym zaspokaja się średnio 4.3 litra oleju napędowego na sto kilometrów, emitując 114g/km dwutlenku węgla. Opcjonalnie wszystkie jednostki benzynowe będą dostępne z automatyczną skrzynią biegów.


Kolejna premiera zaprezentowana w Bolonii to nowa wersja nadwozia modelu odnoszącego liczne sukcesy, i30 w wersji Cross over Wagon (CW).

Dwa premierowe modele trafią do sprzedaży na rynki europejskie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

źródło: Hyundai

Leave A Comment