Wybrano imię dla nowej małej Alfy Romeo

Wiemy już jakie imię wybrali internauci dla nowej zapowiadanej od dłuższego czasu kompaktowej Alfy Romeo, która zostanie zaprezentowana w pierwszej połowie przyszłego roku.

Włosi wzorem Niemców w przypadku Tiguana podeszli do sprawy w demokratyczny sposób i rozpisali wśród internautów konkurs, w którym wśród 12 propozycji mieli wskazać ich zdaniem najbardziej pasującą do nowej Alfy. Najwięcej głosów oddano na nazwę „Furiosa”, na którą głosowała też większość Włochów i Francuzów. Z kolei Japończycy i Hiszpanie chcieli, aby nowa Alfa nazywała się „Velvetta”, Brytyjczycy „Fira”, a Niemcy „Ventura”.


Konkurs rozstrzygnięto, lecz jak dowiedział się brytyjski magazyn Autocar, Fiat (do którego należy Alfa) chce już postawić veto w tej sprawie. Otóż według anonimowego rozmówcy z Fiata, nazwa „Furiosa” ( z wł. wściekła) nie do końca odzwierciedla charakter nowego auta Alfy, który w ofercie plasować się będzie poniżej modelu 147. Również gama silników przewidziana do jej napędu ma raczej niewiele wspólnego z wybraną przez internautów nazwą. Zanosi się więc na to, że czeka nas kolejny konkurs, lub niespodzianka w postaci imienia nadanego Alfie przez Fiata. Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż zrezygnowano też z nazwy Junior, która od początku była przewidziana dla małej Alfy.

To nie pierwsze perypetie Fiata z nadawaniem imion nowym modelom. Przypomnijmy, że inny maluch koncernu – Panda, miał początkowo nazywać się Gingo. Po protestach przedstawicieli Reanult zaniepokojonych podobieństwem proponowanego imienia do znanej już i dobrze kojarzonej nazwy Twingo, Fiat wycofał propozycję i dosłownie w ostatniej chwili ochrzcił malucha imieniem, które wpisało się w historię koncernu wiele lat wcześniej.

źródło: Autocar / Moto Target

Leave A Comment