Aktualności

Wybrano imię dla nowej małej Alfy Romeo

20 listopada 2007
Bez kategorii, Alfa Romeo Nowości

Wiemy już jakie imię wybrali internauci dla nowej zapowiadanej od dłuższego czasu kompaktowej Alfy Romeo, która zostanie zaprezentowana w pierwszej połowie przyszłego roku.

Włosi wzorem Niemców w przypadku Tiguana podeszli do sprawy w demokratyczny sposób i rozpisali wśród internautów konkurs, w którym wśród 12 propozycji mieli wskazać ich zdaniem najbardziej pasującą do nowej Alfy. Najwięcej głosów oddano na nazwę „Furiosa”, na którą głosowała też większość Włochów i Francuzów. Z kolei Japończycy i Hiszpanie chcieli, aby nowa Alfa nazywała się „Velvetta”, Brytyjczycy „Fira”, a Niemcy „Ventura”.


Konkurs rozstrzygnięto, lecz jak dowiedział się brytyjski magazyn Autocar, Fiat (do którego należy Alfa) chce już postawić veto w tej sprawie. Otóż według anonimowego rozmówcy z Fiata, nazwa „Furiosa” ( z wł. wściekła) nie do końca odzwierciedla charakter nowego auta Alfy, który w ofercie plasować się będzie poniżej modelu 147. Również gama silników przewidziana do jej napędu ma raczej niewiele wspólnego z wybraną przez internautów nazwą. Zanosi się więc na to, że czeka nas kolejny konkurs, lub niespodzianka w postaci imienia nadanego Alfie przez Fiata. Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż zrezygnowano też z nazwy Junior, która od początku była przewidziana dla małej Alfy.

To nie pierwsze perypetie Fiata z nadawaniem imion nowym modelom. Przypomnijmy, że inny maluch koncernu – Panda, miał początkowo nazywać się Gingo. Po protestach przedstawicieli Reanult zaniepokojonych podobieństwem proponowanego imienia do znanej już i dobrze kojarzonej nazwy Twingo, Fiat wycofał propozycję i dosłownie w ostatniej chwili ochrzcił malucha imieniem, które wpisało się w historię koncernu wiele lat wcześniej.

źródło: Autocar / Moto Target

Leave A Comment