Otwarto najnowocześniejsze centrum projektowe Seata

8 listopada 2007
Bez kategorii, Nowości Seat

Niedawno odbyła się ceremonia oficjalnego otwarcia SEAT Design Center, jedynego w swoim rodzaju, zintegrowanego centrum przemysłu samochodowego w Hiszpanii.

Budynek, znajdujący się na terenie Centrum Technicznego SEAT-a, jest najnowocześniejszym na świecie kompleksem innowacji w branży samochodowej. Pozwala on SEAT-owi w pełni wykorzystywać potencjał działu Badań i Rozwoju (R&D), by zapewniać modelom hiszpańskiej marki jeszcze więcej stylu, który jest jedną z głównych, definiujących je cech.


Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia – prowadzonej przez José Montillę, premiera rządu Katalonii (Generalitat) – Prezes SEAT-a Erich Schmitt podkreślił znaczenie SEAT Design Center i nazwał obiekt inwestycją w przyszłość firmy. „Budynek ten jest jednym z wielu przykładów na nasze zaangażowanie w jakość. Samochody, które będą wytwarzane przez SEAT-a jutro, rozpoczynają swe życie jako pomysły powstające w tym budynku już dzisiaj. Są to produkty, które zapewnią marce dynamiczny rozwój i pozwolą osiągnąć wielkość produkcji na poziomie 800.000 pojazdów w roku 2018” – powiedział Schmitt.

Zajmujący powierzchnię 5.600 m2 nowy obiekt jest budynkiem zaprojektowanym przez i dla projektantów. Autorem pierwotnej koncepcji był szef projektantów SEAT-a Luc Donckerwolke, który największy nacisk położył na to, by budynek był uosobieniem funkcjonalności, oraz by oparty był na zasadzie ochrony skierowanej na zewnątrz i przejrzystości do wewnątrz.

Nowy kompleks – który jest wystarczająco duży, by być miejscem pracy dla setki wysoko wykwalifikowanych inżynierów, projektantów i modelarzy z całego świata – będzie służył jako wylęgarnia pomysłów nie tylko produktom hiszpańskiej marki; z jego usług korzystać będzie cała grupa Volkswagena.

źródło: Seat

Leave A Comment