Aktualności

Nowy SUV Lexusa – pierwsza wizualizacja

7 sierpnia 2007
Bez kategorii, Lexus Nowości

Przed 2009 rokiem pojawi się nowa generacja Lexusa RX350. Obecnie na terenie USA i Japonii testowane są tzw. „mule” czyli prototypy nowego SUV-a ukryte pod karoserią obecnego modelu.


Nowy model RX350 będzie zgodnie z panującymi trendami dłuższy i szerszy od obecnego modelu. Zwiększy się również rozstaw osi. Nie należy się jednak spodziewać jakichś drastycznych zmian w jego stylistyce, tym bardziej, że wygląd obecnej generacji został dobrze przyjęty i zarówno na rodzimym rynku (oferowany jako Toyota Harrier), jak i w USA sprzedaje się znakomicie. A więc z zewnątrz Lexus przygotował raczej ewolucję, niż rewolucję. Podobnie w środku. Nowy model pozostanie autem 5-miejscowym. Nabywcy, którzy potrzebują trzech rzędów siedzeń mogą zawsze wybrać większe SUV-y Lexusa (niedostępne w Europie modele: GX470 i LX570).

Podstawowym napędem nowej generacji RX350 pozostanie zapewne 3,5 litrowy 270-konny silnik benzynowy V6. Naturalnie pojawi się tez wersja hybrydowa o tej samej mocy wyposażona w silnik spalinowy i współdziałający z nim silnik elektryczny. Obok przedstawiamy wizualizację komputerową wyglądu ostatecznego następcy obecnej serii RX.

Leave A Comment