Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Peugeot 207 SW – przyjemne z pożytecznym

7 lipca 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Stokrotka 207 w szybkim rytmie rozkłada swoje płatki, co świadczy o wysokim potencjale tej gamy. Po trzy- i pięciodrzwiowych hatchbackach, kabriolecie coupé pojawia się SW.

Każda z tych różnych sylwetek wpisuje się w synergię 207 wzbogacając w ten sposób gamę swoją własną osobowością. Sylwetka SW dołącza właśnie do gamy 207, zaledwie 15 miesięcy po ukazaniu się hatchbacka, podczas gdy od wprowadzenia na rynek hatchbacka 206 do wersji SW upłynęły cztery lata.


Nowy 207 SW, to połączenie:

207 – inspirowany mocnym stylem i dynamicznym charakterem hatchbacka korzysta z surowości koncepcji oraz licznych zalet.

« SW » – te dwie litery wyrażają dla Peugeota wielkość, jasność dzięki wyposażeniu w dach panoramiczny, modułowość oraz praktyczność w estetycznej otoczce płynności i równowagi.

Jego otoczenie, jego klienci

Na rynku, który charakteryzuje się różnorodnością ofert, 207 SW zamierza podbić serca klientów « prowadzących aktywny tryb życia », a przez to zwracających uwagę na wielkość i liczne możliwości wykorzystania samochodu, który zachowuje swoją kompaktowość. Liczna grupa zwolenników rozrywki poza domem, począwszy od młodych rodzin na aktywnych seniorach skończywszy, jest bardzo otwarta wobec innych, docenia wspólną zabawę…, ale przede wszystkim przemieszcza się! Pomimo pragmatyzmu, podczas dokonywania wyboru przywiązuje ogromną uwagę na estetykę i osobowość samochodu.


Jeszcze więcej 207 w 207-ce

207 SW zapewnia swoim przyszłym klientom sumę « + » uznanych zalet 207-ki, odpowiadając w ten sposób na ich specyficzne oczekiwania:

Długość całkowita 4,156 m, w tym wydłużenie o + 119 mm w stosunku do hatchbacka (na zwisie tylnym) na korzyść dodatkowej powierzchni.

Osobliwy styl, którego muskularne kształty znajdują początek w przedniej części hatchbacka, ciągną się do tyłu i modelują oryginalną sylwetkę podkreśloną jasnością szklanego panoramicznego dachu, opływowy kształt szyb bocznych, tylne boczne szyby oraz ogromne tylne lampy w kolorze rubinu, na których spoczywa zaciemniona tylna szyba. W niektórych wersjach, „lotnicze” relingi dachowe podkreślają oryginalność stylu.

Więcej światła dzięki ogromnemu panoramicznemu dachowi, który jeszcze bardziej pozwala cieszyć oko mijanymi pejzażami. Sterowana elektrycznie żaluzja umożliwia ograniczenie dopływu światła.

Prosta w użyciu przestrzeń załadunkowa na bagaże i inne przedmioty. Jej pojemność 337 dm3 (lub 428 l « wody ») jest o 67 dm3 (lub 118 l « wody ») większa w stosunku do hatchbacka 207.

Tylny, « magiczny » moduł, który pozwala na łatwe przystosowanie wielkości samochodu do potrzeb – jednym ruchem ręki można pochylić każde tylne oparcie w stronę odpowiadającego mu siedzenia, uzyskując w ten sposób całkowicie płaską powierzchnię podłogi bagażnika.

Szczególnie doceniane elementy związane z komfortem i praktycznością takie, jak:

– tylna szyba otwierana niezależnie od pokrywy bagażnika

– trzyczęściowy bagażnik, umożliwiający dostęp do zawartości tylnego przedziału od strony tylnych siedzeń, poprzez tylną szybę pokrywy bagażnika albo standardowo przez pokrywę bagażnika

– więcej przestrzeni z tyłu (na wysokość i na długość) wymaganej dla tych potencjalnie najczęściej zajmowanych miejsc

– amfiteatralne rozmieszczenie siedzeń zapewnia pasażerom lepszą widoczność

Pięć silników 207 SW

Benzynowy :
1.4 l – 54 kW (75 KM) – 118 Nm do 3300 obr./min – Ręczna skrzynia biegów

Owoc współpracy pomiędzy PSA Peugeot Citroën i BMW group :
1.4 l VTi – 70 kW (95 KM) – 136 Nm do 4000 obr./min. – Ręczna skrzynia biegów
1.6 l VTi – 88 kW (120 KM) – 160 Nm do 4250 obr./min.
Ręczna skrzynia biegów lub automatyczna skrzynia biegów ze zmianą przełożeń « Porsche Tiptronic »

Diesel :

1.6 l HDi – 66 kW (90 KM) – 215 Nm do 1750 obr./min. – Ręczna skrzynia biegów
1.6 l HDi FAP – 80 kW (110 KM) – 240 Nm do 1750 obr./min. (260 Nm z systemem overboost) – Ręczna skrzynia biegów

Surowe zachowanie na drodze

Układ jezdny oraz układ kierowniczy z elektrycznym wspomaganiem zostały dostosowane do tej nowej sylwetki, znacznie bardziej obciążonej z tyłu, łącząc w ten sposób komfort i specyficzne właściwości jezdne.
Podobnie jak w hatchbacku 207, zestaw ten oferuje wysoki poziom bezpieczeństwa biernego, uzupełniony o bezpieczeństwo pieszych oraz zabezpieczenia antykradzieżowe i antywłamaniowe.

Życie na pokładzie – tylko pozazdrościć

Z jasnością, komfortem termicznym, światem dźwięków, a nawet pachnącym wnętrzem w niektórych wersjach, 207 SW jest bardzo przyjazny i ujmujący dla swoich pasażerów. Jego liczne schowki, radioodtwarzacze oraz system RT4 (dostępny za kilka tygodni) zapewniają wspaniałe życie na pokładzie.

W niedalekiej przyszłości

Ambitny 207 SW rozwinie się w kolejnych miesiącach, aby z bogatą i zróżnicowaną gamą poszerzyć grono klientów :

– 207 SW « Outdoor » dla miłośników rozrywki « off road »… zewnętrzny typ „włóczęgi” z podniesionym prześwitem …

– 207 SW « RC » sportowy charakter … duży, o rasowej estetyce, napędzany silnikiem o mocy 175 KM (128 kW) – 240 Nm przy 1600 obr./min.

Leave A Comment