Hyundai Veracruz – Luksusowy SUV

26 lipca 2007
Bez kategorii, Hyundai Nowości

Po raz pierwszy Hyundaia Veracruz przedstawiono na styczniowych targach w Detroit. Według początkowych spekulacji wśród jego głównych konkurentów upatrywano Hondę Pilot i Toyotę Highlander.


Hyundai jednak zaskoczył wszystkich oznajmiając z dumą, iż konkurentów dla modelu Veracruz należy szukać nie u Hondy ani Toyoty, ale wśród modeli Acury i Lexusa (szczególnie wskazywano na model RX350). Hyundai kontra Lexus? Wkrótce potem dziennikarze amerykańskiego miesięcznika „Motor Trend” przeprowadzili test porównawczy, który nie wskazał jednogłośnie zwycięzcy. Jako główne wady przyzwyczajeni do luksusu jankesi wytykali brak wmontowanej w deskę rozdzielczą nawigacji, a nawet łącza Bluetooth. Jednak Hyundai na rok modelowy 2008 przygotował wersję Veracruz Limited, która seryjnie otrzyma wbudowany w deskę kolorowy wyświetlacz nawigacji satelitarnej firmy LG.


Oprócz tego do każdej wersji zamówić będzie można bezprzewodowe łącze Bluetooth. Nabywcy najbogatszego wariantu Limited otrzymają również bez dopłaty siedzenia przednie z pamięcią położenia i bezobsługowy system otwierania keyless entry. Już od momentu premiery model Veracruz sprzedaje się za oceanem bardzo dobrze, choć na razie niekwestionowanym królem w tym segmencie pozostaje Lexus RX350. Ale wszystko wskazuje, że jego dni na najwyższym stopniu podium wydają się być policzone.źródło: Hyundai / CarBlogger

Leave A Comment