Aktualności
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Chrysler Group: zdrowie niemniej ważne od produkcji

29 marca 2007
Bez kategorii, Inne INFO

– Liczne wyróżnienia NSC za wysokie standardy bezpieczeństwa pracy
– Niemal wszystkie zakłady produkcyjne Chrysler Group w USA na liście nagrodzonych.

Aż 87 nagród i wyróżnień za dbałość o bezpieczeństwo pracy otrzymał ostatnio Chrysler Group od amerykańskiej Krajowej Rady Zdrowia Publicznego (NSC). Nagrodzono 89 procent zakładów produkcyjnych Chrysler Group w USA, przy czym 53 spośród nich – nawet kilkakrotnie.


Krajowa Rada Zdrowia Publicznego NSC przyznaje wyróżnienia w trzech kategoriach:

– „Najwyższy standard bezpieczeństwa zawodowego” – dla firm, w których liczba zwolnień lekarskich z powodu wypadków przy pracy jest przynajmniej o połowę niższa niż przeciętna branżowa w statystykach Ministerstwa Pracy

– „Najwyższy wzrost poziomu bezpieczeństwa pracy” – dla zakładów, które wykazać się mogą 20-procentowym spadkiem tej liczby w stosunku do poprzedzającego roku oraz

– „Wzorowe warunki pracy” – za ograniczenie do zera ilości zwolnień lekarskich z powodu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w okresie co najmniej poprzednich 12 miesięcy.


„Bezpieczeństwo pracy w Chrysler Group od dawna już zyskuje najwyższe oceny w amerykańskim przemyśle motoryzacyjnym” – mówi James Thomas, dyrektor ds. opieki zdrowotnej i medycznej w Chrysler Group – „W ciągu ostatnich dziesięciu lat poczyniliśmy ogromne postępy na polu bezpieczeństwa i zmniejszenia zagrożeń zdrowotnych w pracy, dlatego tak cieszy nas, iż tak poważna instytucja jak NSC zdecydowała się docenić nasze osiągnięcia. Chrysler Grup przywiązuje ogromne znaczenie do bezpieczeństwa i zdrowia pracowników, ponieważ należy to do naszych zasadniczych wartości i przekonań.”

Krajowa Rada Zdrowia Publicznego (National Safety Council) powstała w 1913 roku, a od 1953 działa pod egidą Kongresu USA. Dziś jest to niezależna organizacja typu non-profit o zasięgu światowym, promująca ochronę życia i zdrowia publicznego. Chrysler Group jest członkiem NSC od 1922 roku aktywnie wspierając działania Rady w zakresie ochrony bezpieczeństwa i zdrowia nie tylko swych pracowników, ale również szerokich rzesz uczestników ruchu drogowego.

źródło: DaimlerChrysler

Leave A Comment