Peugeot 407 SW Sport XS – z silnikiem 2.2 HDi

24 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Peugeot

Już niedługo w gamie modelu Peugeot 407 SW pojawi się wersja Sport XS z 2.2-litrowym silnikiem HDi o mocy 170KM, która będzie charakteryzowała się stylowym nadwoziem i nowym standardem wyposażenia wnętrza.


W wyposażeniu nowej wersji znajdą się piękne, 18-calowe obręcze aluminiowe, a dodatkowych atrybutów sportowych doda przednia nakładka na zderzak, tylny spoiler dachowy, osłona chłodnicy o strukturze plastra miodu oraz podwójna końcówka układu wydechowego.

407 SW Sport XS dostępny będzie w czterech kolorach metalicznych – Onyx Black, Aluminium, Iron Grey i Halcyon Blue – które będą doskonale kontrastowały ze standardową, pół-skórzaną tapicerką Zino.


Pod maską znajdzie się przekonstruowany silnik 2.2 DW12 TED4, w którym zastosowano najnowocześniejsze technologie pozwalające na znaczny przyrost mocy w połączeniu ze zmniejszeniem zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych gazów. Podwójnie doładowany silnik odznacza się wręcz doskonałą elastycznością. Pierwsza z turbosprężarek działa do osiągnięcia 2700 obr./min. i zapewnia natychmiastową reakcję na naciśnięcie pedału gazu już od obrotów jałowych. Po osiągnięciu wyższych obrotów załącza się druga turbosprężarka, dająca dodatkowy przyrost mocy, co przekłada się na jeszcze sprawniejsze przyspieszanie. W rezultacie, samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9 sekund i osiąga prędkość maksymalną 220 km/h. Co więcej, silnik spełnia normy emisji spalin Euro4.

O precyzyjne przenoszenie mocy na przednie koła dba 6-biegowa przekładnia manualna.


źródło: Newspress / Moto Target

Leave A Comment