Opel Corsa zdobył nagrodę AUTOBEST 2007

18 lutego 2007
Bez kategorii, Nowości Opel

Opel Corsa, zdobywca nagrody AUTOBEST 2007, jednejz najważniejszych nagród motoryzacyjnych w Europie, był gwiazdą wczorajszego pokazu w Budapeszcie, w którym uczestniczył również Hans Demant, Dyrektor Generalny Opla, odbierający w imieniu firmy nagrodę podczas uroczystej gali.


Wyboru najlepszego samochodu w konkursie AUTOBEST 2007 dokonało jury złożone z dziennikarzy z 13 czołowych pism motoryzacyjnych Europy Środkowej i Wschodniej. Nowy Opel wyprzedził Fiata Grande Punto i Peugeota 2007. „Szczególnie cieszy nas, że nowy Opel Corsa spotkał się z tak dobrym przyjęciem na rosnących rynkach” – powiedział Hans Demant. Jednak nie tylko eksperci motoryzacyjni tak wysoko oceniają ten śmiały i dynamiczny model, dostępny w sprzedaży od października ubiegłego roku. 115 000 nowych Opli Corsa zarejestrowanych w Europie do końca stycznia tego roku to liczba świadcząca o tym, że europejscy kierowcy doceniają ten samochód – dzięki nim model ten znalazł się na trzecim miejscu w ogólnym rankingu pojazdów sprzedanych w styczniu 2007 r.


Reputacja nowej Corsy jako „ulubieńca wszystkich” zyskała w ostatnich tygodniach potwierdzenie wraz z przyznaniem samochodowi kilkunastu nagród w całej Europie.
W Danii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji i Słowenii Opel Corsa został uznany przez dziennikarzy i ekspertów motoryzacyjnych za „Samochód Roku”.
W Szwajcarii, Norwegii i Niemczech otrzymał tytuły „Najlepszego małego samochodu” oraz „Top Car 2007”, wyróżnienie przyznawane przez jury złożone ze 140 niemieckojęzycznych dziennikarzy motoryzacyjnych.


Przy wyborze zwycięzcy konkursu AUTOBEST jury wzięło pod uwagę 13 kryteriów. W każdej kategorii przyznawano określoną liczbę punktów, w zależności od wagi przypisanej danej kategorii w ogólnej ocenie. Najważniejszym z kryteriów była wysoka jakość za przystępną cenę – tu można było otrzymać aż 60 z 240 punktów możliwych do zdobycia w całym konkursie. Za inne ważne kryteria uznano spalanie, ładowność, sieć dystrybucyjną oraz dostępność serwisu i części zamiennych. W tych kategoriach można było uzyskać maksymalnie po 20 punktów. Wzornictwo było warte 30 punktów. Pod uwagę brane były również inne kryteria, m.in. nowe technologie, obsługa, dynamika oraz to, czy samochód jest przyjazny dla środowiska.


W jury konkursu AUTOBEST znaleźli się przedstawiciele niemal wszystkich najważniejszych rosnących rynków w Europie. W tym roku wyboru dokonywali przedstawicieli 13 krajów, reprezentujący rynki o wielkości łącznie ponad 250 milionów potencjalnych klientów. AUTOBEST to drugie największe niezależne jury motoryzacyjne w Europie.źródło: Opel

Leave A Comment