Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Kombi, 320km/h !

9 stycznia 2007
Bez kategorii, BMW Nowości

BMW zaprezentowało pierwsze zdjęcia i informacje o nowej „piątce” w wersji touring i sedan oraz topowe touring M5.

Kombi o sportowych zapędach napędza potężny, dzieisięciocylindrowy silnik w układzie V. Dysponująca mocą 507 KM jednostka zdobyła już wcześniej prestiżowy tytuł silnika roku. Motor kręci się aż do 8 250 obr./min. i rozwija 520 Nm momentu obrotowego. Jest też znacznie bardziej ekonomiczny niż wcześniejsze konstrukcje.


Samochód wyposażono w manualną, siedmiostopniową skrzynię biegów. Touring M5 przyspiesza do setki w czasie 4,8 s (tylko o 0,1 s. wolniej niż sedan), a prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Po zdjęciu blokady, wyładowane bagażami kombi jest w stanie rozpędzić się nawet do ponad 320 km/h.

Równie ciekawie prezentują się „cywilne” wersje popularnej piątki. Odświeżona seria 5 trafi do produkcji już w marcu. Samochody nie dość, że będą miały więcej mocy, to jeszcze będą bardziej przyjazne dla środowiska i ekonomiczniejsze. Po raz pierwszy w silnikach V6 zastosowano unowocześniony system precyzyjnego wtrysku paliwa. Nowością jest również „Brake Energy Regeneration System”, który pozwala odzyskać część energii traconej w czasie hamowania. System pozwala zmniejszyć zużycie paliwa średnio o 3 %.

Każda piątka (za wyjątkiem najmocniejszych) będzie standardowo wyposażona w sześciobiegową manualną skrzynię. Auto można też doposażyć w system wykrywania niekontrolowanej zmiany pasa ruchu ostrzegający kierowcę wibracją kierownicy. Zmiany stylistyczne są niezwykle subtelne. Ograniczono się do niewielkiego liftingu przednich świateł, grilla i wlotów powietrza.

źródło – interia

Leave A Comment