Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Nowe MINI Cabrio – always open!

3 kwietnia 2009
Komentarze wyłączone
Bez kategorii, Relacje

Choć prawdziwie wiosenna pogoda panowała w całym kraju, na ul. Powązkowskiej w Warszawie lały się z nieba strugi deszczu, grzmiały gromy, a burza śnieżna, która nastąpiła po ulewie wstrzymała na chwilę oddechy świadków. Grubo po godzinie 20, zaświeciło słońce i zapanował tropikalny upał. W tych niecodziennych okolicznościach wjechało na polski rynek Nowe MINI Cabrio.

Nowe MINI Cabrio - always open!

Nowe MINI Cabrio - always open!

Środowy wieczór (1 kwietnia 2009) był datą premiery nowego modelu na naszym rynku, a anomalie pogodowe towarzyszące temu wydarzeniu to część show przygotowanego aby zaprezentować wszystkie atuty kultowego „miniaka”.

Nowe MINI Cabrio - always open!

Nowe MINI Cabrio - always open!

Koncern BMW, który jest właścicielem marki MINI promuje nowy model MINI pod hasłem „Always open”. Stąd użytkownicy i potencjalni klienci zachęcani są do jazdy MINI Cabrio z otwartym dachem przez okrągły rok – bez względu na pogodę i panującą na zewnątrz temperaturę. Jazda bez dachu – w letnim słońcu, podczas zimowej aury czy w strugach jesiennego deszczu, sprawia zawsze taką samą przyjemność.

To nie jest primaaprilisowy żart, jak sugerowali co podejrzliwsi goście, wystarczy spojrzeć na szczęśliwe choć oszronione i zamoknięte twarze, tych którzy mieli okazję przejechać się MINI Cabrio. Auto wyposażone jest nawet w specjalny, dodatkowy licznik mierzący czas jazdy z otwartym dachem. Oprócz bohatera wieczoru, Nowego MINI Cabrio można było podziwiać MINI w wersji Clubman oraz w wersji MINI Cooper S John Cooper Works.

Nowe MINI Cabrio - always open!

Nowe MINI Cabrio - always open!

Atrakcją wieczoru stała się makieta MINI Cabrio ustawiona na tle ośnieżonych górskich szczytów, przy której goście mogli zrobić sobie fotografię i dostać ją na pamiątkę. W zabawnym monidle dali sfotografować się wszyscy znamienici goście, którzy przyszli na premierę: Anna Maria Jopek z mężem Marcinem Kydryńskim, projektantka Gosia Baczyńska, dziennikarka i prezenterka telewizyjna Beata Sadowska, muzyk Marek Kościkiewicz z żoną czy aktor Sambor Czarnota, któremu również towarzyszyła małżonka. Imprezę poprowadziła Joanna Zientarska a ze swoim klubowym repertuarem wystąpił charyzmatyczny wokalista Nick Sinclair.

Nowe MINI Cabrio - always open!

Nowe MINI Cabrio - always open!

MINI Cabrio debiutuje na rynku z dwoma wariantami silnikowymi. Sportowe ambicje MINI Coopera prezentuje czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 l i mocy 120 KM z płynną regulacją skoku zaworów. Jeszcze większym temperamentem wykazuje się MINI Cooper S Cabrio. Jego czterocylindrowy silnik wyposażony w turbosprężarkę Twin Scroll i bezpośredni wtrysk benzyny ma moc 175 KM i prędkość maksymalną 222 km/h. Przyspieszenie 7,4 sekundy do setki gwarantuje wyjątkowo orzeźwiający pęd powietrza.

Nowe MINI Cabrio - always open!

Nowe MINI Cabrio - always open!

Oba modele wyposażone są standardowo w funkcję odzyskiwania energii hamowania, Auto Start Stop i wskaźnik punktu zmiany biegu. Wybitnie wydajna technologia MINIMALISM pozwoliła w MINI Cabrio zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2 nawet o 23 procent w porównaniu z poprzednimi modelami.

Dach nowego MINI otwiera się w przeciągu 15 sekund nawet podczas jazdy z prędkością 30km/h. Ale będzie to chyba najrzadziej używana funkcja w zawsze otwartym MINI Cabrio.

Cena wersji podstawowej: od 87 900 PLN

Nowe MINI Cabrio - always open!

Nowe MINI Cabrio - always open!

źródło: autowizja.pl

Comments are closed.