Aktualności

W jaki sposób dbać o swój motocykl BMW?

18 stycznia 2023
Bez kategorii, Nowości

Motocykl to marzenie niejednego fana motoryzacji. Wiąże się z ogromną wolnością oraz wieloma możliwościami podczas podróży. Nie tylko umila czas za kierownicą, ale również sprawia, że kolejne kilometry możesz pokonywać znacznie szybciej i sprawniej. W jaki sposób zadbać o swoją maszynę i kiedy warto odwiedzić serwis motocykli BMW? Przekonaj się, że warto.

Dlaczego warto mieć motocykl?

Motocykl BMW to maszyna, która jest marzeniem niejednego mężczyzny oraz kobiety. Ma wiele zalet, które zdecydowanie przewyższają jakiekolwiek wady tego sprzętu. Z tego względu jest to tak popularna opcja podróży, szczególnie w sezonie letnim. Można bez problemu wybrać się w daleką podróż z pewnością, że dojedziesz na czas. Dzięki niewielkiej budowie możesz zmieścić się niemalże wszędzie, dlatego żaden korek nie jest Ci straszny.

Części zamienne za wyciągnięcie ręki – BMW serwis motocykli

Serwis motocykli jest łatwiejszy, ale również mniej popularny niż samochodów. Dlatego zdecydowaną większość części zamiennych możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że odwiedzisz dobrego mechanika lub sprawdzisz sklep internetowy, który oferuje podobne usługi.

Ważne jest tutaj, podobnie jak w przypadku samochodów, żeby trzymać się sprawdzonych dostawców oraz mechaników. Dzięki temu masz szansę uniknąć jakichkolwiek problemów ze swoją maszyną i korzystać z niej przez wiele lat.

Poczuj wiatr we włosach

Dlaczego motocykle są tak popularne? Przecież to „tylko” kolejny środek transportu. Okazuje się, że zdecydowanie nie. Wystarczy, że umówisz się na jazdę próbną i dociera do Ciebie, że jest to zupełnie nowy wymiar przyjemności. Jadąc motocyklem możesz poczuć wiatr we włosach, oczywiście przez kask. Wyzwala to we wszystkich poczucie wolności i radości.

Czy serwis motocykla powinien być przeprowadzany z wykorzystaniem sprawdzonych części?

Naprawa motocykli może być przez niektóre osoby bagatelizowana. Wydaje się im, że taka maszyna nie waży dużo, ze względu na jej niewielkie rozmiary. Jednak w dalszym ciągu jest to pojazd, który ma umożliwić Ci szczęśliwe i pełne radości dotarcie na miejsce. Dlatego jeżeli masz BMW serwis motocykli powinien być dla Ciebie równie ważny co przegląd u dentysty.

Pamiętaj, że profesjonalny serwis to podstawa dbania o Twój motocykl. Dlatego zawsze wybieraj miejsca, gdzie korzystają ze sprawdzonych części i profesjonalnych narzędzi. Nieważne, ile możesz zaoszczędzisz wstawiając maszynę do swojego znajomego lub kogoś, kto niewiele wie o motocyklach. Z pewnością będzie Cię to kosztowało znacznie więcej, jeżeli dojdzie do poważnej usterki lub wypadku. Dlatego nigdy nie oszczędzaj na serwisie i wybieraj wyłącznie takie miejsca, które wykazują się wysoką specjalizacją.

Pamiętaj o zabezpieczeniu motocykla przed deszczem

Jeżeli nie chcesz, żeby serwis motocykli BMW stał się Twoim drugim domem, koniecznie postaw na dobre zabezpieczenie swojej maszyny przed uszkodzeniami. Po pierwsze pamiętaj, że motocykle nie przepadają za wilgocią. Dlatego zabezpieczaj swoje BMW przed deszczem. Możesz w tym celu wykorzystać specjalną narzutę lub posłużyć się innym zabezpieczeniem.

Pamiętaj jednak, że działanie jest podobne jak z częściami zamiennymi. Nigdy nie masz pewności, czy dobrze zadziałają. Dlatego postaw na dobrej jakości zabezpieczenie, które na pewno sprawdzi się znacznie lepiej i spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dzięki temu Twój motocykl nie zacznie się psuć ani nie dopadnie go rdza.

Pilnuj stanu wszystkich płynów w swojej maszynie

Osoby z klubu BMW Warszawa zwracają uwagę na stan wszystkich płynów w maszynie. Kontroluj nie tylko olej, ale również płyn hamulcowy. Pamiętaj, że te elementy muszą być zawsze bez szwanku i warto o nie dbać. Dzięki temu masz pewność, że Twój motocykl działa dokładnie tak, jak powinien. Zasada dbania o jednoślad jest podobna jak w chwili, kiedy masz samochód. Znacznie łatwiej jest zapobiegać wszelkim usterkom, regularnie sprawdzając stan pojazdu w serwisie niż naprawiać swoje błędy, słono za to płacąc. Dlatego zawsze zadaj sobie bardzo ważne pytanie.

Kiedy ostatni raz odwiedziłeś serwis motocykli BMW?

Kiedy ostatni raz byłeś na przeglądzie swojego motocykla w serwisie BMW? Czy może wykonujesz jedynie pobieżną kontrolę raz do roku, kiedy jest to konieczne i nie przejmujesz się dokładnymi oględzinami? Pamiętaj, że podczas corocznego przeglądu może okazać się, że nie wszystko działa tak, jak powinno. Jeżeli za późno zostanie wykryty problem, możesz nawet stracić możliwość poruszania się maszyną do chwili, kiedy naprawisz usterkę.

Dlatego właśnie musisz regularnie odwiedzać dobre serwisy, które będą zajmowały się Twoją maszyną i na bieżąco naprawiały wszelkie niewielkie usterki, jakie pojawiają się podczas jazdy. Jest to zupełnie normalne, ponieważ Twoja maszyna pracuje cały czas. Ważne jest jedynie to, żeby zadbać o nią w taki sposób, żeby nie były konieczne jakiekolwiek duże naprawy, które byłyby czasochłonne i pochłonęłyby Twój budżet.

Jeżeli interesujesz się regularnie stanem technicznym swojego motocykla, z pewnością będziesz z niego korzystać jeszcze przez wiele lat. 

Leave A Comment