Aktualności
Jak zaoszczędzić 150 zł na zakupie (18 października, 2023 2:21 pm)
Volkswagen Passat B5 (4 października, 2023 5:48 pm)
Elastyczny kredyt JAK ABONAMENT na samochód (25 września, 2023 5:18 pm)
Leasing sposobem na finansowanie auta do firmy (25 września, 2023 5:11 pm)

Jak sfinansować zakup auta elektrycznego do firmy?

20 grudnia 2022
Bez kategorii, Nowości

Elektromobilność to jeden z najsilniejszych trendów w motoryzacji w ostatnich latach. Coraz więcej modeli aut na rynku posiada wersję elektryczną lub jakąś formę hybrydy. Zalety w postaci m.in. niższych kosztów eksploatacji czy zupełnie innej charakterystyki napędu elektrycznego doceniają nie tylko klienci indywidualni, ale także przedsiębiorstwa. Dowiedz się, jak możesz sfinansować zakup auta elektrycznego do firmy.

Samochody elektryczne lub hybrydy (mHEV, PHEV) coraz częściej znajdują się w ofertach koncernów samochodowych. Jednym z liderów rozwoju elektromobilności jest Grupa Volkswagen. W ofercie marek wchodzących w skład grupy dostępnych jest już ponad 40 samochodów, które posiadają dodatkowy lub samodzielny napęd elektryczny. Możemy bez trudu znaleźć zelektryfikowane takie popularne modele, jak choćby Skoda Octavia, SEAT Leon, Cupra Formentor, Volkswagen z serii ID czy Audi z serii e-tron.

Bogata oferta zelektryfikowanych aut oraz rosnące możliwości tego rodzaju napędów sprawiają, że coraz częściej zakupem auta elektrycznego interesują się również firmy. Samochody elektryczne jako służbowe to wyraz podążania za nowoczesnością, troski o środowisko, ale także sposób na wygenerowanie oszczędności. O zaletach tego rozwiązania przekonuje się coraz więcej przedsiębiorców. Samochody elektryczne pojawiają się już nawet w segmencie aut dostawczych, jak chociażby Volkswagen ID. Buzz Cargo.

Jednym z argumentów za wyborem auta elektrycznego do firmy jest również coraz lepsza dostępność atrakcyjnych ofert dla firm, jak chociażby w Volkswagen Financial Services. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest oczywiście leasing. W nowoczesnej formie leasing JAK ABONAMENT od VW FS pozwala uzyskać firmie szereg korzyści przy jednoczesnym korzystaniu z salonowego samochodu.

Leasing JAK ABONAMENT umożliwia wyjechanie z salonu zupełnie nowym autem nawet z zerową opłatą na start, co znacznie ułatwia dostępność do samochodów elektrycznych dla wielu przedsiębiorstw. Jednak liczne grono klientów za największą zaletę tego rozwiązania uważa możliwość uzyskania niezwykle atrakcyjnej raty miesięcznej, nawet przy niskiej lub zerowej opłacie początkowej. Wszystko dlatego, że ideą tej formy finansowania jest spłacanie przede wszystkim tej części wartości auta, którą utraci ono przez wybrany okres użytkowania. Tym samym nie musimy finansować całkowitej wartości początkowej pojazdu.

Rozważając zakup samochodu elektrycznego do firmy, warto pamiętać również o programie rządowych dopłat „Mój Elektryk”. Przedsiębiorcy mogą zyskać na tym rozwiązaniu nawet do 70 000 zł. Co istotne, dofinansowanie można otrzymać także korzystając z finansowania VW FS. Aby poznać szczegóły dopłat dla firm na samochód elektryczny, najlepiej odwiedzić salon dealerski jednej z marek wchodzących w skład Grupy Volkswagen (AUDI, CUPRA, SEAT, Skoda, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze). Wykwalifikowani specjaliści przedstawią dostępne rozwiązania i możliwą do uzyskania wysokość dofinansowania, a także pomogą przejść przez cały proces składania wniosku.

Leave A Comment