Narzędzia dla transportu

22 września 2022
Bez kategorii, Nowości

Nowe technologie są pomocne w każdej sferze życia i w każdej branży – także w transporcie. Dostępnych jest wiele różnych narzędzi i aplikacji, które będą wsparciem w zarządzaniu flotą, podczas układania trasy czy wyliczania wynagrodzeń dla kierowców. Wybraliśmy kilka pomocnych narzędzi opracowanych przez Inelo z myślą o przedsiębiorcach działających w branży transportowej.

W ofercie Inelo można znaleźć wiele pomocnych w logistyce narzędzi. Za wyborem tej firmy przemawia wieloletnie doświadczenie, wiedza i doskonała znajomość branży – to już ponad 30 tys. aktywnych systemów telematycznych wyprodukowanych w Polsce. 

Jest to pierwsza certyfikowana firma oferująca nowoczesne i zintegrowane narzędzia dla transportu ciężkiego – jak m.in. oprogramowania, urządzenia i liczne akcesoria. Plusem Inelo jest też stały rozwój produktów i poszerzanie usług dopasowywanych na bieżąco do zmian w transporcie. Poniżej omawiamy wybrane z rozwiązań z oferty Inelo. 

Program 4Trans – dla transportu 

Grupa Inelo przygotowała wiele narzędzi jako odpowiedź na zapisy pakietu mobilności. Flagowym produktem jest oprogramowanie 4Trans.

Program pozwala obliczyć wynagrodzenie brutto między innymi za dyżury dodatkowe, godziny nocne, nadgodziny, uwzględnia też dopłatę do stawek zagranicznych. Można też sprawnie policzyć kwotę „wirtualnych diet zagranicznych” – jest niezbędna, by obniżyć podstawę oskładkowania oraz opodatkowania. 

Urządzenie pokładowe OBU do poboru opłat drogowych 

GBox OBU+ (On-board unit) pozwala na automatyczne i elektroniczne naliczanie opłaty za przejazd drogami płatnymi w systemie e-TOLL. Urządzenie do poboru opłat drogowych od Inelo pozytywnie przeszło testy integracyjne. GBox OBU+ oferuje liczne funkcjonalności, m.in. służy do przekazywania danych lokalizacyjnych do systemu e-TOLL, pozwala też sprawdzać na bieżąco, gdzie w danym momencie znajdują się auta.

GBox OBU+ posiada akredytację od Krajowej Administracji Skarbowej dla nowego systemu poboru opłat e-Toll oraz spełnia wszystkie elementarne wymagania techniczne. Dodatkowo zostało rozbudowane o monitoring bieżących przejazdów pojazdów z floty na mapie. 

Kalkulator Inelo 

Kalkulator do symulacji wynagrodzeń kierowców po zmianach w 2022 roku sprawia, że szybko i bez problemu można obliczyć zarówno koszty pracodawcy, jak i zarobki kierowców. Funkcjonalny kalkulator Inelo jest jednym z najlepszych rozwiązań służących do wyliczenia wynagrodzeń dla kierowców. Pomaga prognozować wynagrodzenie „na rękę” w zależności od m.in. przyznanych premii brutto czy liczby dni pobytu za granicą. 

Leave A Comment