Czy samochód po wypadku może być nadal w dobrym stanie?

Zakup używanego auta wiąże się z ryzykiem, że może ono być awaryjne, gdyż nie znamy historii i sposobu jego eksploatacji – jeżeli auto brało udział w wypadku, to jaki jest obecnie jego stan techniczny. Chcąc uniknąć przykrych niespodzianek, warto sprawdzić numer VIN, który ujawni nam wiele ważnych informacji. Gdzie sprawdzić numer VIN i jakie dane uzyskamy dzięki niemu?

Czym jest numer VIN?

Numer VIN to ciąg siedemnastu cyfr i liter nadanych każdemu pojazdowi przez producenta. Powinien on być wpisany w dowodzie rejestracyjnym samochodu. Warto go jednak zweryfikować i sprawdzić jego zgodność z tym wybitym na nadwoziu. W zależności od marki samochodu umieszczany on jest na tabliczce znamionowej na podszybiu, słupku bocznym od strony kierowcy, na prawym nadkolu, przegrodzie czołowej lub ramie nośnej przy prawym przednim kole. Trzy pierwsze znaki mówią o producencie auta, natomiast sześć kolejnych określa typ i cechy auta. Osiem ostatnich znaków to informacje na temat silnika, rodzaju napędu, roku produkcji, wyposażeniu, a także fabryki, z której pojazd wyjechał. Numer VIN pozwala nam na sprawdzenie, w jaki sposób pojazd był użytkowany. Wystarczy skorzystać z platformy dekodującej, znajdującej się pod adresem www.checkcardna.com, która umożliwia uzyskanie informacji na temat danego auta. Numer VIN pozwala na otrzymanie za niewielką opłatą pełnego raportu, obejmującego historię przebiegów, wypadków i innych zdarzeń. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie pojazdu zarejestrowanego nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Dlaczego warto sprawdzić numer VIN?

Raport uzyskany dzięki numerowi VIN może pomóc podjąć nam decyzję o opłacalności zakupu samochodu. Poznamy rzeczywisty stan samochodu. Zweryfikujemy informacje udzielone przez sprzedawcę. Dowiemy się z niego o sposobie użytkowania auta, rzeczywistym przebiegu, wypadkach, naprawach. W raporcie znajdziemy również takie informacje, jak zmiana wyposażenia oraz wcześniejsze oferty sprzedaży, a nawet ceny, w jakich pojazd był oferowany. Jeżeli auto brało udział w wypadku drogowym i zostało zniszczone, to informacje o tym także znajdą się w raporcie. Jest to ponadto najlepszy sposób na upewnienie się, że samochód nie został skradziony. Jeżeli ciąży na nim zajęcie komornicze, wiedza o tym pozwoli na uniknięcie wielu kłopotów. Odkodowany numer VIN poinformuje nas o przeróbkach auta, wymianie szyb i innych elementów wyposażenia. Znajomość historii samochodu pozwoli nam w pełni świadomie zdecydować o zakupie i uniknąć oszustwa.

Jak odkodować numer VIN?

Historię samochodu możemy sprawdzić na platformach dekodujących oraz w serwisie rządowym. Jednak ten ostatni wymaga podania daty pierwszej rejestracji oraz numeru rejestracyjnego pojazdu. Uzyskane dane pochodzą wyłącznie z urzędów. W przypadku aut sprowadzanych z zagranicy zdobycie wiedzy na ich temat będzie problematyczne. Bardziej szczegółowe informacje uzyskamy, korzystając z wysokiej jakości dekodera VIN.

Dzięki platformie możemy wygenerować pełen raport na temat historii samochodu. Sprawdzimy pojazd zarejestrowany nie tylko w kraju, ale także w całej Europie, a nawet w Azji czy USA. Wystarczy wpisać adres w wyszukiwarkę, podać nr VIN, aby mieć wgląd w szczegółową historię.

Dzięki platformie dekodującym numer VIN uzyskamy solidnie przygotowany raport dotyczący samochodu, który zamierzamy kupić. Z jego pomocą zweryfikujemy wszystkie informacje podane przez sprzedawcę. Pomoże nam to podjąć decyzję o zakupie i może być istotnym argumentem w negocjacjach dotyczących ceny zakupu auta.

Leave A Comment