Wynajem długoterminowy samochodów – rozwiązanie, ale dla kogo?

Zewnętrzne formy finansowania środków trwałych to dla wielu firm okazja do szybkiego rozwoju i ekspansji na nowe terytoria rynku. Obecnie najczęściej wybierane rozwiązania to leasing, pożyczka leasingowa oraz wynajem długoterminowy. Na czym polega to ostatnie rozwiązanie i kto skorzysta na nim najbardziej?

Czym jest i jak działa wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodu polega na oddaniu auta w dzierżawę na czas przewidziany w umowie. Jednocześnie, wszystkie wydatki związane z korzystaniem z rzeczy i jej użytkowaniem ciążą na wynajmującym (firmie leasingowej). Co to oznacza w praktyce dla najemcy? Wynajmujący zobowiązuje się pokrywać koszty eksploatacyjne związane z okresowymi naprawami, przeglądem technicznym i ubezpieczeniem samochodu. Opłaca on także koszty paliwa w zakresie rocznego kilometrażu określonego w umowie.

Właścicielem samochodu przez cały czas trwania umowy pozostaje firma wynajmująca, ale najemca może wykorzystywać pojazd według swoich potrzeb – na cele prywatne lub związane z działalnością gospodarczą. Płaci jedynie comiesięczną ratę czynszu najmu oraz ewentualną dopłatę w przypadku przekroczenia limitu kilometrów. Wysokość raty zazwyczaj będzie zdeterminowana przez model samochodu, wersję wyposażenia i markę.

Dla kogo przeznaczony jest wynajem długoterminowy?

Wynajem samochodu pozwala zminimalizować udział własny w transakcji. To dobre rozwiązanie zarówno dla firm, które potrzebują okresowo wymieniać flotę pojazdów, jak i dla indywidualnych użytkowników, ceniących sobie transparentność raty.

Podobnie jak w przypadku leasingu operacyjnego, najemca nie ma obowiązku wykupywania samochodu na własność po zakończeniu umowy, która zazwyczaj zawierana jest na okres kilku lat. Wielu wynajmujących oferuje możliwość zadeklarowania zerowego udziału własnego. Oznacza to, że z wynajmu długoterminowego skorzystają nawet nowe firmy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej, które w analogicznych warunkach nie mogłyby liczyć na leasing lub kredyt.

Dlaczego warto wybrać wynajem długoterminowy z Carsmile?

W Carsmile to Ty określasz, na jakich warunkach decydujesz się na wynajem samochodu. Ustalasz wkład własny, swój miesięczny dochód oraz wysokość zobowiązań, a system automatycznie generuje dostępne opcje. Carsmile oferuje wynajem długoterminowy samochodów na okres od 2 do nawet 5 lat.

W ramach Wszystkomającej Raty możesz otrzymać darmowe przeglądy i wymianę części eksploatacyjnych (od oleju po nawet pióra wycieraczek), dwa komplety opon z usługą darmowej wymiany, pełen pakiet ubezpieczeń w najniższej stawce (zarówno OC, jak i NW oraz AC), a także pakiet Assistance, który zagwarantuje Ci ciągłą mobilność z samochodem zastępczym.

Zastanawiasz się, czy wynajem długoterminowy to dla Ciebie dobre rozwiązanie? Nie zwlekaj i zapoznaj się z ofertą Carsmile. Znajdziesz w niej samochody dopasowane do Twoich możliwości – od miejskich coupé po eleganckie limuzyny i terenowe SUV-y.

Leave A Comment